+380673870816 +380673870816

До 80-х роковин Голодомору у Рівному презентували книгу спогадів

"Голод". Під такою назвою напередодні 80-х роковин Голодомору презентували книгу спогадів в Рівненській міській бібліотеці. Про одну з найбільших трагедій нашого народу вкотре згадали і обговорили представники міського об’єднання товариства "Просвіта", письменники та школярі.  

Мільйони замордованих, зневірених, приречених на безпощадний режим українців – такі вони, наслідки геноциду 1932-1933 років. Згадки про ті страшні і трагічні події письменник Михайло Борейко збирав ледь не усе життя. З півсотні невигаданих історій людської болі та знущань вмістила в собі книга "Голод".

Михайло Борейко, упорядник книги:

- Багато зараз говорять політиків, що Голодомор – це просто був недорід. Це абсолютна неправда.

Книгу напередодні 80 річниці роковин Голодомору письменник презентував в Рівненській міській бібліотеці. Вперше її видали в Мюнхені 50 років тому. Нині вона є доступною і для рівненських читачів. Історії та спогади в цій публікації – не просто фактаж від очевидців, - розповідає упорядник. Це людські долі омиті слізьми та болем. Про одну таку і досі згадує та переповідає із переживаннями Михайло Борейко.

Михайло Борейко, упорядник книги:

- Спогад знайомого хлопчика. Він був у нас вдома і розказував такий випадок. Одного разу він ішов на станцію і біля річки побачив велику гору з трупами. І одна жінка покликала його та попросила взяти дитинку від мертвої матері. Він пригорнув цю дитинку до себе, проте, підійшов охоронець, вирвав дитинку і кинув на купу трупів, а хлопцю дав копняка. Отакі жахливі випадки.

Щоб дізнатись більше про той жахливий для України період до бібліотеки завітали і школярі.

Ярослав Волошкевич, учень 9-В класу ЗОШ №8:

- На мою думку, Голодомор – одна з найжахливіших сторінок нашої історії. Загинуло дуже багато людей. І я гадаю, що люди повинні зробити висновки, щоб такого не повторилось. Маємо бути добрішими один до одного, поважати один одного і любити.

Про користь подібних зустрічей із школярами та письменниками розповідають і працівники бібліотеки. Адже пам'ять – це теж своєрідна шана українській історії з чорними сторінками.

Надія Горошко, директор Рівненської міської бібліотеки:

- В цей день ми запалюємо свічки як символ нашого священного обов’язку згадувати про невинних жертв і ненароджених. Ця свічка символізує те, що геополітика – це страшна річ і диктатори керують світом, а жертвами стають цілі народи, які розплачуються за це власним життям.

Голодомор – болюча драма українського народу, яка влила у жили порцію страху та гніту, що зберігається у нас генетично. В пам'ять про тих, хто був замордований безпощадним терором, українці запалять свічку вже цієї суботи.

Схожі статті