+380673870816 +380673870816

Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо

Президенти Володимир Зеленський та Джо Байден підписали безпекову угоду. Сталася ця історична подія в Італії під час саміту "Великої сімки".

Ця угода - сигнал з боку США про підтримку України не лише зараз, але і в майбутньому. Сполучені Штати зобов?язуються упродовж 10 років забезпечувати нам стабільний рівень допомоги. 

«В угоді тепер зафіксовано, що буде підтримка Україні і в час війни, і в час миру. Реально довготривало. Ми однаково бачимо мир – справедливий мир для нашого народу. Я дякую, пане Президенте Байден, дякую обом партіям та палатам Конгресу, дякую тобі, Америко!» - сказав після підписання безпекової угоди Президент України Володимир Зеленський. 

Зокрема, ця підтримка стосуватиметься сучасного озброєння – надання систем ППО, винищувачів, розвитку нашого оборонного виробництва. 

Крім цього документ є важливим кроком на шляху України до НАТО, адже фіксує підтримку з боку США нашого вступу.  

«Подібних за потужністю документів між країнами раніше ніколи не було. Це союзництво зовсім іншого рівня. Для України – це величезне досягнення, що стало можливим завдяки відчайдушній боротьбі нашого народу», - прокоментував підписання угоди начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

Схожі статті