Чому та для чого з’явився Ripple: що варто знати про платіжну систему та токен XRP
Ripple – це платіжна система, яка працює на основі технології блокчейн із власною криптовалютою XRP. Основна мета проекту – забезпечення швидких, надійних та менш вартісних міжнародних платежів. Основною відмінністю Ripple від інших криптовалют є те, що вона не є децентралізованою. Замість цього, вона передбачає централізовану мережу серверів, які керують транзакціями та перевіряють їх на достовірність. Також використовується протокол Consensus, який дозволяє досягнути згоди між учасниками мережі без використання майнінгу, що вже є екологічною альтернативою популярних криптопроектів.
Крім того, Ripple є платіжною системою для банків та інших фінансових установ. Вона надає можливість проводити міжнародні платежі в реальному часі, знижуючи витрати та забезпечуючи більшу безпеку транзакцій.
Чим монета XRP відрізняється від Bitcoin?
Не дивлячись на те, що обидві криптовалюти спрощують ряд операцій, між XRP та Bitcoin є ряд характерних відмінностей. Одна з них полягає у тому, як вони працюють. Bitcoin – це децентралізована крипта, тому не існує одного центрального сервера або установи, яка керує мережею. Замість цього, транзакції ВТС підтверджуються шляхом видобутку, тобто обчислювальних завдань, які виконують майнери. З іншого боку, Ripple є централізованим цифровим активом, тому мережа керується централізованими серверами, які підтверджують транзакції.
Ще одна відмінність полягає у цілях, для яких використовуються ці монети. Bitcoin створювався як децентралізований варіант здійснення транзакцій та зберігання цінностей, які не залежать від установ або основного регуляторного органу. У свою чергу Ripple призначений для використання в банківській та фінансовій галузі, де він надає можливість проводити швидкі та порівняно дешевші міжнародні платежі. Також слід відзначити, що кількість XRP та BTC заздалегідь встановлена.
- Якщо орієнтуватись на числові показники, то швидкість транзакції за допомогою XRP складає всього лише 4 секунди, а її вартість - $0,01.
- Швидкість обробки Ripple складає 1500 транзакцій в секунду, а у ВТС – 7 транзакцій в секунду.
Унікальна технологія підтверджує революційність криптовалюти Ripple та її популярність серед аналогічних проектів.
Чому з’явився Ripple?
Старт криптопроекту став відповіддю на проблеми, пов'язані зі швидкістю та вартістю міжнародних платежів. Традиційні способи здійснення таких транзакцій, як, наприклад, банківські трансфери, можуть займати дні або навіть тижні, а також бути достатньо дорогими. Крім того, звичайні методи здійснення міжнародних платежів мають багато проблем з безпекою та надійністю, так як у цьому процесі залучається багато посередників, кожен з яких може бути точкою вразливості для шахраїв та злочинців.
Стартап Ripple був розроблений, щоб усунути ці проблеми та зробити міжнародні платежі швидкими, безпечними, доступними для всіх. Він пропонує систему, яка використовує розподілену базу даних та криптографію для забезпечення безпеки та надійності, а також можливість здійснювати платежі в режимі реального часу з мінімальними часовими та фінансовими затратами. Сьогодні Ripple співпрацюють з банками та іншими фінансовими установами, використовуючи власні технології для покращення взаємодії з персональними даними при міжнародних транзакціях. В результаті представлений проект став популярним рішенням для багатьох фінансових компаній.
Ціна валюти XRP
Вартість цифрового активу залишається доволі низькою, що відкриває безліч можливостей для інвесторів. При цьому компанія відмічає, що 2021-2022 роки стали найприбутковішими в її історії.
Курс Ripple (XRP) залежить від багатьох факторів, які включають в себе загальний ринковий настрій, кількість користувачів та інтерес до платформи, економічні та політичні події, які можуть вплинути на споживання та економіку в цілому, і т. д. Однак, на даний момент, однією з головних причин низького курсу крипти є судовий процес між компанією Ripple та Комісією з цінних паперів та бірж США (SEC).
У грудні 2020 року Комісія з цінних паперів та бірж США подала до компанії Ripple скаргу, в якій заявила, що XRP має властивості цінного паперу, і вимагає заборони на продаж XRP в США. Це призвело до того, що багато американських криптобірж призупинили лістинг монети, а її ціна різко впала. Крім того, після цього було скасовано та заморожено декілька великих проектів на базі блокчейну компанії, що вплинуло на інтерес до цієї платформи та фінансові вливання. Незважаючи на це, компанія Ripple має всі шанси виграти судовий процес через те, що перевірки та всі спроби довести, що XRP – це цінний папір, не виявились вдалими.
Що може вплинути на ціну криптовалюти проекту?
Використовуючи стандартний конвертер криптовалют, можна побачити, що обмін та придбання токену – доступне та вигідне в перспективі довгострокового інвестування. Які фактори можуть викликати зростання курсу криптоактиву:
- Позитивне для Ripple завершення судового процесу з підтвердженням того, що монета – це токен, а не цінний папір. В результаті такий висновок стане початком повернення криптовалюти на популярні американські біржі, що спровокує зростання ціни.
- Вартість токену, як і будь-якої іншої крипти, може змінюватися в залежності від загального настрою на крипторинку.
- Нове партнерство. Якщо кількість користувачів Ripple зростає, то це може призвести до підвищення попиту на XRP та, відповідно, до підвищення його ціни. Сьогодні партнерами проекту вже є міжнародні компанії-гіганти, які оцінили всі переваги використання технології прискорення та зменшення вартості транзакцій.
- Поява нових конкуруючих платформ, які пропонують аналогічні послуги, може зменшити попит та, відповідно, курс. При цьому доведеться презентувати технологію, яка буде працювати ще швидше та більш інноваційно.
Узагальнюючи, ціна XRP на Binance та WhiteBIT, як і інших криптовалют, залежить від впливу багатьох факторів, тому передбачення курсу завжди залишається складним та суб’єктивним. При цьому у випадку виграшу судового процесу можна очікувати стрімке збільшення вартості.
Популярний варіант взаємодії з токеном
Класичний заробіток на обміні криптовалют з представленим проектом – це не найоптимальніший варіант у короткостроковій перспективі. Саме тому одна із популярних зараз альтернатив – ф’ючерси.
- Ф'ючерсний контракт – це угода на покупку або продаж активу в майбутньому за заздалегідь визначеною ціною. Такі контракти дозволяють інвесторам отримувати прибуток від коливань вартості активу, не володіючи ним в реальному житті.
Торгівля ф'ючерсами на XRP може бути вигідна, якщо ви добре розумієте ризики та знаєте, що робите. Однак, необхідно мати на увазі, що торгівля ф'ючерсами є високоризикованою та може призвести до значних втрат. Крім того, коливання цін на XRP можуть бути дуже великими, що може підвищити ризик та призвести до непередбачуваних наслідків. Проте такий варіант є доволі прибутковим у довгостроковій перспективі, враховуючи особливості проекту, порівняно зі стандартним обміном криптовалют.
Якщо ви маєте достатні знання та досвід у торгівлі ф'ючерсами та розумієте ризики, то можливо варто розглянути відкриття ф'ючерсних позицій на XRP. Проте, якщо ви невпевнені в своїх силах або недостатньо знайомі з ринком ф'ючерсів, краще було б почати з вивчення та дослідження ринку інвестицій.
Чи варто інвестувати в проект?
Використовуючи калькулятор криптовалюти, можна зрозуміти, що інвестиції в криптопроект можуть бути вдалими. Причина цього – ряд переваг природи цифрового актива, серед яких:
- Швидкі транзакції.
Ripple має високу швидкість транзакцій, що дозволяє переказувати гроші в режимі реального часу. Транзакції обробляються за декілька секунд, що робить Ripple однією з найшвидших криптовалют.
- Низькі комісії.
Переводи з монетою проекту передбачають низькі комісії за транзакції, що робить токен привабливим для бізнесу та звичайних користувачів. Це дозволяє збільшувати обсяги транзакцій та знижувати витрати на операції з переказу грошей.
- Міжнародні операції.
Ripple дозволяє здійснювати міжнародні транзакції без посередництва банків та інших фінансових установ. Це дозволяє зменшити витрати на операції та підвищити швидкість переказу грошей.
- Підтримка від великих фінансових установ.
Технічне рішення користується підтримкою від багатьох провідних банків та фінансових установ по всьому світу, що забезпечує додаткову стабільність та надійність цієї криптовалюти.
- Система RippleNet.
У проекту власна система RippleNet, яка дозволяє банкам та іншим фінансовим установам обмінюватися грошима та іншими активами в режимі реального часу. Це дає можливість суттєво знизити всі операційні витрати.