+380673870816 +380673870816

Ринкові операції з несільськогосподарськими землями поповнили місцеві бюджети на 7 мільярдів гривень

Тільки за останні п’ять років ринкові операції з державними землями несільськогосподарського призначення принесли місцевим бюджетам близько 7 мільярдів гривень доходів. Про це повідомила прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

В Україні ринок земель несільськогосподарського призначення активно розвивається вже протягом 20 років і нині характеризується наявністю на ньому всіх форм цивільно-правових угод. Водночас на ринку сільськогосподарських земель продовжує діяти мораторій, що обмежує його виключно відносинами оренди та спадщини.
Так, ринок сільськогосподарської оренди демонструє щорічний стабільний ріст, високу кризостійкість і привабливість як для внутрішніх, так і для зовнішніх інвесторів.

Це пояснюється високими якісними характеристиками українських земель, низькими ставками податків і орендної плати, зростання яких істотно відстає як від загальних темпів інфляції, так і від зростання цін на сільськогосподарську продукцію.
Стримуючим інвестиції фактором є лише невеликий термін дії укладених договорів оренди, що становить в середньому 5-6 років, проте і він в останні роки має стійку тенденцію до зростання.

У 2012 році середній розмір орендної плати за сільськогосподарські угіддя становив 470 гривень за 1 гектар. Середня нормативна грошова оцінка 1 га ріллі в поточному році склала 20 635 гривень і в залежності від регіону коливається від 13 732 гривні в Житомирській області до 26 562 гривні – в Черкаській.

Основну частину цих земель (близько 28 млн. га) складають розділені між 7 мільйонами селян землі колишніх колективних сільськогосподарських підприємств. При цьому в державній власності залишилося близько 10,7 мільйонів га сільськогосподарських земель, з яких понад 7 мільйонів (або 71%) знаходяться в запасі, а решта – у користуванні громадян та сільськогосподарських підприємств.

Схожі статті