На Рівненщині біля села Решуцьк піротехніки очистили ліс від бомб і снарядів

8 листопада в лісовому масиві біля села Решуцьк Рівненського району 48-річним місцевим жителем Володимиром випадково було виявлено 9 артилерійських снарядів. Піротехніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення ТУ МНС у Рівненській області, які прибули на місце небезпечної знахідки, в ході обстеження прилеглої території знайшли ще 9 артснарядів та 10 авіаційних бомб. Про це повідомила прес-служба УМНС України в Рівненській області.

Всі боєприпаси виявилися радянського виробництва довоєнного періоду. В супроводі ДАІ всі знайдені вибухонебезпечні предмети були вивезені у спеціально визначене місце та успішно знешкоджені.

Потому, спілкуючись з представниками місцевої влади та старожилами села рятувальники довідались, що на місці, де були знайдені «небезпечні пам’ятки минулого», ще до війни розташовувалися склади боєприпасів радянської армії. Зважаючи на це, керівництвом ТУ МНС у Рівненській області було прийняте рішення обстежити весь лісовий масив, який є улюбленим місцем грибників та відпочиваючих. І як виявилося, не дарма.

В ході пошукових робіт рятувальники щодня знаходили десятки снарядів, авіаційних бомб та мін. За словами начальника групи піротехнічних робіт майора служби цивільного захисту Олега Нікольчука, незважаючи на час, більшість боєприпасів становили реальну загрозу для життя і здоров’я громадян, адже перебували в бойовому стані. В разі вибуху зона ураження становила би від 200 до 800 метрів.

З урахуванням цього, керівник постійної комісії, перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Загиней доручив вжити ряд невідкладних заходів, в тому числі проінформувати населення про можливу загрозу та обмежити доступ громадян до місця проведення робіт. Організація харчування особового складу, який задіяний до ліквідації надзвичайної ситуації, була покладена на голову Кустинської сільської ради Сергія Сечка.

Роботи із зачистки лісу тривали протягом тижня. Піротехніки ретельно обстежили територію на площі майже три гектари. У підсумку, рятувальники виявили 239 боєприпасів: 83 артилерійських снаряда калібром 76 мм та 40 артилерійських снарядів калібром 122 мм, 20 25-кілограмових авіаційних бомб та 92 авіабомби вагою 2,5 кг, 3 реактивні міни та 1 підривник. Увесь вибухонебезпечний "спадок" радянської армії рівненські піротехніки вивезли у безпечне місце та знищили шляхом контрольованого підриву. Завдяки рятувальникам МНС ще один клаптик нашої багатостраждальної землі став безпечним для населення.

Переглядів: 1685
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту