+380673870816 +380673870816

Рівненський льонокомбінат не знайшов спільної мови із митницею

Як повідомлялося раніше, одне з найбільших текстильних виробництв України Рівненський Льонокомбінат може припинити свою роботу. Таку заяву місцевим ЗМІ оприлюднив власник підприємства Олег Червонюк. Через перешкоди, які за його словами, навмисно створює Рівненська митниця, льонокомбінат не може повноцінно працювати. Серед них - завищення митної вартості на ввезену сировину до 30 %, в той час як рентабельність підприємства становить лише 15 %. 

Ось так наприкінці літа працівники Рівненського льонокомбінату вимагали розмитнення закупленого для виробництва обладнання, страйкуючи біля державних установ. Схоже, ця історія має всі шанси повторитись. Проте цього разу усе набагато серйозніше. Нині текстильне підприємство, що вже начебто почало стрімко відроджуватись, може припинити свою роботу, адже нині воно працює собі у збиток. Одна з причин – завищення митної вартості на ввезену сировину з-за кордону. Як приклад, за останню поставку бавовняної пряжі переплатили майже 14 тисяч доларів.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Відбувається наступне. Тобто ми подали декларацію за однією ціною, а вони кажуть, що це неправильна декларація. Ми піднімаємо вам митну вартість на 30 %. Рентабельність нашого підприємства 15 %. Ми не можемо платити більше, бо ми тільки зупинимося – це нереально. І тому наше підприємство сьогодні на грані зупинки, цих 250 чоловік, які працюють на підприємстві, якщо ситуація не зміниться, вони будуть звільнені до нового року.

У Рівненській митниці ж переконують, що підвищення вартості в такій мірі було обґрунтованим.

Олександр Миронюк, перший заступник начальника Рівненської митниці:

- Саме з урахуванням усіх норм кодексу. А це значить, що ми проводимо аналіз вартості товарів подібних, які завозилися й іншими суб’єктами як в Рівненській області, так і по всій території. Широко використовуємо саме тенденції, які відбуваються. Порівнюємо, чи вартість заявлена митна включає всі витрати, які понесені, тобто митна вартість не може бути нижчою, ніж прямі витрати. В тому числі собівартість продукції, додаткове врахування вартості навантаження, перевантаження, страхування, брокерських, складських, вивантаження і транспортування.

На льонокомбінаті наголошують: підвищення митної вартості їхньої сировини посадовцями рівненської митниці було необґрунтованим і суб’єктивним. Підприємство вже готує позови до суду. Тим часом колектив льонокомбінату цієї п’ятниці свої права відстоюватиме під час страйку на майдані Незалежності. А якщо в Рівному виробничників не почують, обіцяють рушити до Києва під Кабмін.

Схожі статті