+380673870816 +380673870816

Зменшити показники смертності новонароджених рівненські медики планують із відкриттям оновленого перинатального центру

Реконструйований та розширений Рівненський обласний перинатальний центр планують відкрити вже до кінця цього року. В оновленому приміщенні кількість медпрацівників збільшиться на 100 чоловік, а площа центру - на 4 тисячі 600 квадратних метрів. Це стане можливим в результаті добудови 5 поверху та побудови нового корпусу, в якому розташуються консультаційний центр, центр планування сім’ї та два гінекологічних відділення. 

Народження нового життя - один з найпрекрасніших та зворушливих моментів. Проте, враховуючи сучасний ритм, екологію, шкідливі звички приблизно третина вагітних жінок потребують госпіталізації до медичного закладу третинного рівня, тобто перинатального центру.

Вікторія Єнікеєва, головний лікар Рівненського обласного перинатального центру:

- Є основні 4 позиції за якими жінки госпіталізуються. Це акушерська патологія, екстрагенітальна патологія, патологія плоду і патологія новонароджений. Якщо говорити про акушерську патологію - це стосується передчасних пологів з терміном від 22 до 34 тижнів, розрив плодових оболонок, маткова кровотеча. Якщо жінка не транспортабельна вона за ургентними показами має розроджуватися там, де вона є на даний час.

Проте в нашій області далеко не кожен медзаклад може прийняти породіллю з невеликим терміном вагітності, або ж з різними патологіями. Так, до пологового відділення Рівненської центральної районної лікарні, що у селищі міського типу Клевань, майбутні мами приїздять з усіх навколишніх сіл, сусідньої Волині та Рівного. Адже тут створені якнайкращі умови. Функціонує у відділені 4 пологові зали, з них два індивідуальні та два сімейні. Матусями та новонародженими опікуються 36 кваліфікованих медпрацівників. Розраховане воно на 15 ліжко-місць. Усі палати одномісні. Є тут і блок інтенсивної терапії для реанімації новонароджених. Проте, цей заклад є вторинним. Тому в середньому 20% породіль звідси направляють до обласного перинатального центру.

Лідія Звенигородська, завідуюча пологовим відділенням:

- Відмічається незначне в нашому районі, але все ж таки збільшення передчасних пологів в терміні до 34 тижнів. Коли ми не маємо умов для виходжування саме цих діток. Відповідно ми радіємо від того, що в нашому регіоні буде відкритий такий прекрасний перинатальний центр.

Коли ж жінка за всіма показниками може народжувати у закладах вторинного рівня, тобто не має ризику передчасних пологів, різного роду патологій та не потребує певного оперативного втручання, мешканки Рівненського району не вагаючись обирають саме це пологове відділення.

Галина Федас, вагітна:

- Перших двох я народжувала на Мірющенка, третього тут і за четвертою приїхала сюди. Мені тут подобається комфорт і медперсонал. Це я кажу відверто, через це я сюди і приїхала.

Тож і медики, і молоді мами погоджуються з тим, що сучасний та потужний перинатальний центр в нашій області є необхідністю. Подібний заклад створений насамперед для зменшення малюкової та материнської смертності. Адже цьогоріч за десять місяців у нашому краї на першому році життя померло 129 малюків.

Схожі статті