+380673870816 +380673870816

Рівненщина готова до приходу грипу та ГРВІ

Окрім опалого листя, зниження температури повітря та частих опадів золота пора приносить гострі респіраторні захворювання та грипи. Перевірити чи готові медичні заклади до епідемій та чи охоче люди щеплюються у Костопільському районі вирушила заступник голови Рівненської ОДА та начальник управління охорони здоров’я області.  

Епідпоріг у Костопільському районі ще не переступили. Та навіть якщо так станеться, до цього готові. В районі підготували вже двадцять вісім тисяч захисних масок, якими можна забезпечити усі групи ризику. Є жарознижуючі засоби для надання ургентної допомоги, а у всіх ФАПах та амбулаторіях є аптечні кіоски, в яких можна придбати необхідні медпрепарати. Крім того, у разі епідемії та великої кількості стаціонарних хворих в районній поліклініці буде відокремлений потік пацієнтів. Облаштують також додаткові ліжко-місця.

Василь Головатий, начальник відділу охорони здоров’я Костопільської РДА:

- Ми на перших порах можемо відкрити додаткових 25 ліжок, якщо буде потреба ще більше, то ми будемо дивитись по потребам. Будемо відкривати ще більше ліжок.  

І у ФАПі села Іваничі, і в амбулаторії села Злазне необхідними противірусними препаратами для нагальної ургентної допомоги – забезпечені. Сімейний лікар Алла Кривчук розповідає, що люди наразі звертаються не часто та випадків фіксування грипу ще не було. Лише поодинокі факти ГРВІ. Стосовно ж щеплення - селяни в амбулаторію поки не звертались.

Алла Кривчук, сімейний лікар амбулаторії с. Злазне:

- Можливо більше слухають засоби масової інформації, які кажуть, що після щеплення можливе виникнення різних ускладнень, тому можливо, я так думаю, що люди трошки насторожені, бояться і мають думку, що краще не щеплюватись, краще перехворіти, ніж робити прививки. 

Однак, як запевняє начальник Рівненського обласного управління охорони здоров'я Віталій Бойко, вакцина також не є панацеєю.

Віталій Бойко, начальник Рівненського обласного управління охорони здоров'я:

- Вакцина захищає від того, що якщо людина захворіє, заразиться грипом, то перебіг, протікання буде набагато легшим, а панацеєю є наші санітарні умови і профілактика, яка заключається в тому, що якщо людина хвора, то немає чого ходити в колективи. Слід надівати маски, мити руки, полоскати горло і вживати вітаміни.

Світлана Сад, заступник голови Рівненської ОДА:

- Вся аптечна мережа Рівненської області забезпечена достатньою кількістю противірусних препаратів і 19 суб’єктів господарювання сьогодні мають вакцину, яка пройшла реєстрацію в Україні і можуть робити щеплення проти грипу. Щеплення - це таке добровільне бажання, немає якихось таких нормативних документів, які б зобов’язували кожну людину щепитися. Це забажанням кожної людини. Вакцина сьогодні коштує від 78 гривень до 150 гривень. 

За бажанням щеплювати бюджетним коштом насамперед будуть людей із групи ризику. Це вчителі, медпрацівники, вихователі дитячих садочків тощо. Якщо ж ви не належите до цієї категорії, вакцину можна купити за власний кошт у аптеці при лікувальному закладі. Адже ці ін’єкції мають зберігатись у певному температурному режимі. А поза холодильником можуть знаходитись лише декілька хвилин.

Схожі статті