+380673870816 +380673870816

Чимало рівнян і досі не уклали з місцевими сміттярами угоду про вивезення побутових відходів

Не уклали договір – платіть штраф. Ось уже майже як півроку пройшло з того моменту, коли влада міста виокремила плату за вивезення твердих побутових відходів в окремий тариф. Однак чимало рівнян і досі не склали з місцевими сміттярами відповідну угоду, а окремі - взагалі наполегливо стверджують: вони не продукують сміття.

Окремий тариф на сміття у Рівному запровадили ще 1 червня. Відтак у рівнян з’явилася нова платіжка. Сьогодні мешканці багатоповерхівок за вивезення твердих побутових відходів сплачують безпосередньо надавачу послуг, а не через ЖЕКи.

Іван Гема, начальник управління ЖКГ Рівненського міськвиконкому:

- В багатоповерхових будинках після виведення з квартплати складової з вивезення побутових відходів населення отримало платіжечку за надану послугу, де чітко внизу було прописано: перша проплата являється умовно договірними відносинами, це і з юридичної точки зору дозволяється, практично можна і не укладати угоду, але бажано укласти таку угоду на надання даних послуг.

Однак, якщо з мешканцями багатоповерхівок все начебто зрозуміло, то у приватних секторах навпаки - повна плутанина. Там чимало рівнян навідріз відмовляються укладати договір на вивезення сміття.

Іван Гема, начальник управління ЖКГ Рівненського міськвиконкому:

- Мешканці рахують, що якщо вони його спалять в каміні чи грубці, чи вивезуть його в центр міста в сміттєві контейнери, то вони вирішили проблему. Ні. Проблема не вирішується. Навіть якщо воно викинуте в центрі міста в контейнер, то всеодно його хтось вивозить і утилізує.

Ціна питання аби вирішити проблему, на думку очільника ЖКГ, не така вже й значна, лише 6 гривень в місяць. Тому нині він закликає усіх рівнян, які ще досі не уклали відповідний договір з місцевими сміттярами, обов’язково це зробити. Інакше вони ризикують сплатити штраф.

Іван Гема, начальник управління ЖКГ Рівненського міськвиконкому:

- Стаття 152 Кодексу про адміністративне порушення дозволяє особам, які мають на те певні повноваження, надати припис в якому вказується термін на усунення порушення. В даному випадку припис на те, щоб мешканець заключив угоду на вивезення побутових відходів. Якщо це в певний термін не відбувається, то складається протокол про адміністративне порушення. Ціна питання від 20 неоподаткованих мінімумів до 100, тобто від 340 гривень до 1700 гривень.

Сьогодні штраф уже сплатили четверо громадян. Іван Гема резюмує, що таку політику стосовно "неслухів" планують проводити і надалі. Тому в чергове просить рівнян не зволікати та укласти відповідні договори.

Схожі статті