+380673870816 +380673870816

11 тисяч рятувальників готові надавати допомогу громадянам під час зимового періоду

Міністерство надзвичайних ситуацій України готується до роботи в умовах низьких температур та до реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути у зв'язку з приходом зими. Про це повідомила прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій.

11 тисяч рятувальників, більше 900 одиниць спеціальної та інженерної техніки, 200 пересувних електростанцій, 3 800 одиниць насосного обладнання та 700 засобів подолання водних перешкод можуть бути залучені Міністерством надзвичайних ситуацій для забезпечення безпеки громадян під час осінньо-зимового періоду 2012-2013 років.

У випадку аномально низьких температур МНС готове розгорнути понад 300 пунктів обігріву громадян в містах, селах, на гірських перевалах, автодорогах обласного та державного значення. Крім того, наразі створено позаштатні групи електрозварювальних робіт для залучення їх до ліквідації аварій на комунальних мережах.

Ряд заходів з підготовки до зими проходить і в регіонах України. Так, проводяться тренування з усіма службами цивільного захисту, комунальними підприємствами, перевіряється техніка, яка може бути залучена у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Зокрема, 9 листопада у Хмельницькому на базі комунального підприємства "Південно-західні тепломережі" рятувальники 1-го державного пожежно-рятувального загону ТУ МНС у Хмельницькій області провели комплексне тактичне навчання з ліквідації аварій у системах життєзабезпечення.

За тактичним задумом, у період різкого зниження температури повітря до –20°С внаслідок розгерметизації газового обладнання котельні стався викид газу, який спричинив вибух та пожежу. Один із працівників підприємства отримав травми та потребував медичної допомоги. Сусідні будинки залишились без централізованого теплопостачання.

За підвищеним номером виклику до місця події прибуло 3 пожежно-рятувальних відділення співробітників МНС, мобільна оперативна група Територіального управління та служби взаємодії міста. Спільно вони оперативно ліквідовували умовну пожежу та надали потерпілому невідкладну медичну допомогу.

Крім того, на місці аварії було розгорнуто пункт життєзабезпечення для надання допомоги населенню, яке постраждало внаслідок надзвичайної ситуації, а розрахунок універсального мотопідігрівача забезпечив подання теплого повітря до відрізаних від теплопостачання будинків для унеможливлення розмерзання систем опалення. Подібні заходи дозволяють удосконалити навички та знання рятувальників МНС, а також налагодити взаємодію з іншими аварійними службами.

МНС також розробило плани взаємодії у випадку надзвичайної ситуації з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством інфраструктури, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством енергетики та вугільної промисловості, Міністерством оборони та Державним агентством автомобільних доріг України "Укравтодор".

Схожі статті