Хрест чи пам’ятник НКВД має стояти на Рівненщині?

Представники постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури і духовності пообіцяли створити тимчасову депутатську комісію для вирішення питання належного вшанування пам’яті жертв розстрілів здійснених радянською владою у місті Дубно в червні 1941 року.

Саме з цим до чиновників звернувся один з ініціаторів такого запиту священик Віталій Поровчук. Представник духовенства також просить замінити стелу пам'ятника на честь осіб причетних до політичних репресій. Адже у Дубні частина в’язнів, які були розстріляні у 1941 році похована на території буцегарні. Потім, після входження радянських військ в 1944 році, ця братська могила була знищена. Нині на цьому місці лише скромні плити, які нагадують про страшні події. Натомість у 2010 році неподалік міста був відновлений пам’ятник загиблим працівникам Дубенського НКВД.

Віталій Поровчук, священник:

- Органи місцевого самоврядування і влада покликані не розділяти, а консолідувати суспільство, адже насправді історія у нас була складна і громадськість пропонує ту стелу забрати, а поставити таку, в якій текст примиряє, тобто з текстом, який вшановує жертв Другої світової війни, від кого б вони не загинули, з Хрестом.

 

Переглядів: 1371
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту