+380673870816 +380673870816

Лариса Івшина завітала на Рівненщину із презентацією серії книг "Бронебійна публіцистика"

"Розумний попередник не повинен розминутись з розумним сучасником", - таку тезу озвучила заслужений журналіст України, редактор Всеукраїнської газети "День" Лариса Івшина. З презентацією нової серії книг "Бронебійна публіцистика" вона завітала до Національного університету "Острозька академія". У часи дефіциту свого якісного, інтелектуального бібліотека газети "День" втамовує голод читачів черговою порцією гостроти та правди.

Колись за прочитання таких книг вас могли б запроторити у в’язницю, тепер ця полум’яна публіцистика, в якій до читача сміливо промовляють представники української інтелектуальної еліти - загальнодоступна. Це 15 авторів ХІХ-ХХ століть - Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Іван Франко, Микола Хвильовий, Улас Самчук та інші. Серія книг "Бронебійна публіцистика" - це поштовх до інтелектуальної революції в Україні, - переконує автор ідеї видання збірки Лариса Івшина. Через величезну концентрацію важливих думок у книгах, читати її радить з олівцем в руках.

Лариса Івшина, головний редактор газети "День":

- Це спосіб невеличкого крапельного оздоровлення. Якось араби в пісках сади висадили, бо вони під кожне дерево підвели воду. Ми ж не інтелектуальна пустеля. Але нам потрібно покласти під розумну голову цю книжку. І наступного дня людині захочеться це зробити.

Зацікавленість до збірки спудеї Острозької академії підігрівали своїми запитаннями. Автори влучних та цікавих отримали подарунки від газети "День", в тому числі й видання "Бронебійна публіцистики". На запитання із залу про те, як розбудити нинішню сплячу молодь, Лариса Івшина зауважила, що кожен відповідає за себе сам. Вибір індивідуальний - стояти на місці і деградувати, або ж рухатись вперед, щоб відкрити для себе світ сповна. І схоже книги дають поштовх до росту, зміцнення духовної мускулатури.

Лариса Івшина, головний редактор газети "День":

- Є такі особливості в цих книгах. Вони, з одного боку, показують як довго ми ходимо по зачарованому колу своїх проблем. Книга Ольжича "Дух руїни". Вона зобов’язує молоде покоління покласти цьому край.

Публіцистика має унікальну здатність заряджати громадськість вимогливістю. Аби українське суспільство не нагадувало метушливу курку з відрубаною головою, яка біжить невідомо куди, нам потрібен, в першу чергу, розвиток і усвідомлення своєї самодостатності та значущості. Література, що є водночас зброєю, яка руйнує стереотипи та щитом, що захищає національні інтереси, покликана відкрити якщо не рота, то хоча очі українській нації.

Схожі статті