+380673870816 +380673870816

На Рівненщині формують єдиний електронний реєстр черги громадян на житло

На Рівненщині продовжують формувати єдиний державний реєстр черговиків на отримання житла,- у електронному вигляді. Вже з наступного року своє право на покращення житлових умов мешканці області зможуть підтвердити витягом з єдиного електронного реєстру. Ця довідка є головною умовою участі краян у програмах здешевлення вартості помешкань. 

Дані про черговиків, які потребують покращення житлових умов, а їх в області налічується майже 29 тисяч, почали надходити із квітня поточного року. Всі міські, селищні та сільські ради, які ведуть квартирний облік громадян, передають документацію на черговиків у Рівненське регіональне управління "Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву" в паперовому та електронному вигляді.

Роман Пашко, державний реєстратор:

- З них ми формуємо, з електронних, єдиний державний реєстр. Якщо організація передає лише у паперовому вигляді, електронний варіант вношу я. Якщо в електронному є все, то вже автоматично переноситься.

Електронний варіант документів створюють і самі працівники населених пунктів. Так, зокрема сьогодні працівник Зорянської сільської ради Раїса Юхимчук приїхала до обласного центру, аби подати дані пільговиків до єдиного державного реєстру, які стоять на квартирному обліку та потребують покращення житлових умов.

Раїса Юхимчук, працівник Зорянської сільської ради:

- Він потрібен державі, думаю, що багато населення потребує покращення житлових умов.

З обласного ж центру дані надходять до столиці на загальний сервер. Формування бази єдиного реєстру має завершитись до кінця року, обіцяють чиновники, аби вже з першого січня 2013 року усі черговики мали змогу скористатися соціальними проектами.

Сергій Пандрак, директор Рівненського регіонального управління "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву":

- Якщо людина одинока чи сім’я захочуть скористатись однією із державних програм, чи побудувати житло, чи реконструювати, чи придбати житло, то вона повинна отримати від нашого державного реєстратора відповідної форми довідочку. Без неї людина не зможе скористатись програмою чи взяти кредит молодіжний, або допомогу 70 на 30. Вона не зможе скористатися державною програмою.

Нині в Україні діє три програми здешевлення купівлі житла. Зокрема, Уряд продовжив до 2017 року програму пільгового кредитування молодих сімей, виділивши на держпозики 5 мільярдів гривень. Наступний соціальний проект передбачає здешевлення бюджетним коштом третини вартості квартири. Для цього покупець має внести 70 відсотків суми власними грішми. Третя програма, яка запроваджена цьогоріч, – це компенсація із держказни 13 відсотків за кредитом, який позичальнику видають на 15 років під 16 відсотків. В наступному ж році має запрацювати ще один варіант вирішення житлової проблеми – оренда квартири на 15 років із правом її подальшого викупу.

Схожі статті