+380673870816 +380673870816

Ревізії виявили призначення пенсій псевдочорнобильцям. Встановлені мільйонні збитки

Фахівці Держфінінспекції України провели ревізії у Пенсійному фонді України та його територіальних підрозділах на предмет підтвердження статусу та обґрунтованості видачі документів, що слугували підставою призначення пенсії, допомоги і компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це повідомила прес-служба Державної фінансової інспекції.

Під час ревізій було виявлено порушень, що призвели до збитків державного бюджету, на суму понад 63 мільйона гривень. Контрольний захід був проведений на звернення Пенсійного фонду України.

Відповідно до звітності Пенсійного фонду станом на 01.01.2012 загальна кількість постраждалих від Чорнобильської катастрофи становила 866 тисяч осіб. Станом на 08.10.2012 Держфінінспекція України провела ревізії у Пенсійному фонді України та у 749 його територіальних підрозділах. Охоплено контролем 98,3 % (851 170 справ) від загальної кількості пенсійних справ постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.

Установлено 1 575 випадків непідтвердження статусу учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зокрема, за результатами контрольних заходів в управліннях Пенсійного фонду Житомирської, Одеської, Сумської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей і м. Києва встановлено понад 100 випадків визначення статусу та призначення виплати пенсії на підставі довідок медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які не зареєстровані в облікових регістрах відповідної МСЕК, зареєстровані на інших громадян або видані на підставі недійсної медичної документації. На підставі цих довідок громадянам було виплачено пенсії на суму понад 7 мільйонів гривень.

В управліннях Пенсійного фонду в Дніпропетровській, Херсонській, Тернопільській, Миколаївській, Волинській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Вінницькій, Івано-Франківській, Черкаській і Луганській областях та АР Крим і м. Севастополь установлено непоодинокі випадки нарахування та виплати пенсії на підставі судових рішень, що базувалися на документах, достовірність яких ревізійними діями не підтверджена. Унаслідок цього громадянам виплачено пенсії (доплат до пенсії) на загальну суму 6,7 мільйонів гривень.

Під час контрольних заходів в управліннях Пенсійного фонду у Волинській, Житомирській, Сумській, Закарпатській, Київській, Миколаївській, Тернопільській, Вінницькій, Хмельницькій, Херсонській областях, у містах Києві та Севастополі встановлено 132 випадки встановлення статусу учасників ліквідації аварії на ЧАЕС на підставі довідки про підвищену заробітну плату, факт виплати якої не підтверджено. Як наслідок – громадянам незаконно виплачено пенсії та доплат до пенсії на загальну суму 7,4 мільйонів гривень.

Виявлено 344 випадки безпідставного надання статусу потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи громадянам, які фактично перебували за межами зони відчуження або взагалі за межами України. Це призвело до незаконних виплат пенсій та доплат до пенсії майже на 6,9 мільйонів гривень.

Практично в кожній області виявлені випадки невідповідності документів, наданих для встановлення статусу й призначення пенсій, записам у трудових книжках (особистих картках, наказах на відрядження тощо). Через це громадянам незаконно виплачено пенсії та доплати до пенсій на суму 20,5 мільйонів гривень.

За результатами проведених ревізій інформацію про виявлені випадки невідповідності статусу учасників ліквідації аварії на ЧАЕС і потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи направлені правоохоронним органам, за результатами розгляду яких порушено 161 кримінальну справу.

Матеріали про виявлені факти невідповідності документів, на підставі яких громадяни отримали статус постраждалого від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, територіальні органи Держфінінспекції України скерували до Комісії зі спірних питань визначення статусу постраждалих осіб від наслідків аварії на ЧАЕС при Міністерстві соціальної політики України та Комісій зі спірних питань визначення статусу постраждалих осіб від наслідків аварії на ЧАЕС при облдержадміністраціях для прийняття відповідного рішення. На сьогодні за рішеннями комісії 507 громадянам скасовано статус постраждалих осіб.

Схожі статті