+380673870816 +380673870816

Влада Рівненщини обговорила нагальні проблеми на селі

Скільки електрифікують новозбудованих вулиць у сільській місцевості до 2015 року, які зміни відбулися в обласному бюджеті поточного року та чи стане простіше отримати довгостроковий кредит індивідуальним забудовникам житла на селі у Рівненській області - це стало відомо під час засідання постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села. 

Під час засідання комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села заступник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Валерій Гуз розповів про кількість вулиць сільської місцевості, які конче потребують електрофікації. Адже майже щодня кримінальні хроніки переповнені інформацією про виникнення надзвичайних ситуацій на сільських дорогах.

Валерій Гуз, заступник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Рівненської ОДА:

- Заплановано електрофікувати 626 вулиць у 332 сільських населених пунктах Рівненщини. Прийняття даного рішення дає можливість забезпечити в повному обсязі використання субвенцій в поточному році з обласного бюджету, а також зменшити численність звернень громадян з цього приводу.

Що ж стосується змін до бюджету, то до області у міжсесійний період надійшло близько 77 мільйонів гривень на виплату сім’ям з дітьми. З метою ж ефективного та цільового використання коштів обласного бюджету прозвучала пропозиція здійснити перерозподіл видатків у різних галузях. Вдалося частково зекономити у галузі освіти на продуктах харчування: відсотки на продукти харчування були закладені вищі, аніж склалася інфляція.

Віра Андрейко, заступник начальника головного фінансового управління Рівненської ОДА:

- Ми пропонуємо суми коштів мільйон 963 тисячі зменшити у галузі освіти, також зменшити на 150 тисяч програму забезпечення області продовольчим зерном у зв’язку з тим, що ці кошти передбачаються у державному бюджеті і зменшити на 200 тисяч програму реформування і розвитку сільського комунального господарства, так як ці кошти не використовуються і перелік об’єктів не затверджувався.

Таким чином вдалось зекономити 2 мільйони 323 тисячі гривень, які будуть спрямовані на захищені статті видатків у інших галузях. Окрім того, як запевняють чиновники, стане простіше отримати довгостроковий кредит під індивідуальну забудову житла на селі.

Олексій Попко, голова Рівненського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі:

- Якщо в період дії кредитної умови в сім’ї позичальника народилась третя дитина, з того часу він звільняється від сплати відсотків. Раніше було, якщо заключається кредитна угода і на цей момент у сім’ї є троє дітей, тоді звільнялась від сплати відсотків, зараз вже навіть в період дії угоди. Це розповсюджується і на усиновлених дітей, а також тих, які перебувають під опікою. Раніше цього не передбачалося.

З метою підтримки фермерства кредит буде надаватися сільським забудовникам для будівництва житла поза межами сіл, у відокремлених фермерських садибах. Також в результаті змін першочергово кредит надаватиметься молодим спеціалістам, які працюють у сільськогосподарській та соціальній галузях на селі. У зв’язку з подорожчанням цін на будівництво змінені і граничні розміри кредиту. Відтепер для завершення будівництва надаватимуться кошти до ста тисяч гривень, а для зведення нового - до 200 тисяч гривень.

Схожі статті