Впродовж грудня рівняни зможуть здати люмінесцентні лампи та батарейки безкоштовно

Увага, небезпечне штучне світло! Останнім часом в Україні все більшого поширення у побуті набувають енергозберігаючі люмінесцентні лампи, популярність яких зумовлена тривалішим терміном експлуатації. Проте, попри економічну вигоду, подібні лампи містять у своєму балоні пари ртуті, які становлять реальну загрозу для здоров’я людини та навколишнього середовища. 

Подбати про своє та здоров’я планети рівняни зможуть в грудні під час вуличних акцій зі збору відпрацьованих люмінесцентних ламп та батарейок. Забиратимуть небезпечні світила, в рамках екологічного проекту, на територіях трьох гіпермаркетів міста.

Олена Пінчук, координатор проекту ММГО "Екоклуб":

- На даний час ми отримали згоду від будівельно господарського гіпермаркету "Епіцентр" і торговельного центру "Чайка". Зараз проводяться переговори стосовно третього місця проведення. Акції будуть проводитися спільно із компанією "Еко-хелп", яка забезпечить правильну утилізацію таких ламп. Рівняни зможуть здати ці лампи безкоштовно.

В Європі ж вартість енергозберігаючої лампи включає й затрати на утилізацію товару. В Україні ж до такої практики ні уряд, ні суспільство поки не дозріли.

Олена Пінчук, координатор проекту ММГО "Екоклуб":

- У нас, на жаль, марно очікувати на те, що буде введено якийсь утилізаційний збір і відповідно, на даний час єдиною можливістю забезпечити утилізацію таких ламп є введення тарифу на вивезення небезпечних відходів у складі побутових відходів. Це має зробити міська влада.

Загалом, 66 % українців користуються люмінесцентними лампами. Згідно даних соціологічного дослідження, лише 2,8% опитаних рівнян здають цей товар на утилізацію, 37 % - викидають їх у смітник, а ще 12 – досі зберігають вдома. І навіть, якщо послуга утилізації небезпечних відходів буде введена у тариф вивезення побутових відходів, згідно статистики, лише 36 % рівнян готові платити за такий порятунок екосистеми. Тому важливо в першу чергу сформувати в мешканців міста уявлення про важливість вивезення та утилізації таких небезпечних люмінесцентних ламп, - переконані громадські активісти.

Переглядів: 1706
Коментарі
20:14 10.11.2012
Люда
Це що, замовлення Хомка для підвищення тарифів на вивіз сміття? Пані Олено, скільки Вам заплатили за такий коментар? Платити за утилізацію повинні покупці при придбанні такої лампи. Чому розплачуватися має людина, яка ними не користується? Досить того, що багаті власники великих квартир, які постійно роблять ремонти, сплачують за вивіз сміття менше, аніж ті нещасні, які туляться у малогабаритних квартирах. Чому в Україні за розкіш багатих повинні платити бідні?
14:58 07.11.2012
Домовику
Як у Вас все просто. А Ви знаєте, що не можна ставити такі контейнери біля житлових будинків (санітарні норми)? А Ви впевнені, що всі мешканці лампу покладуть у коробочку, а потім акуратно покладуть у контейнер і що ніхто не кине зверху інше сміття ? і т.д.
07:59 07.11.2012
Домовик
Все можна зробити значно простіше, ніж здається. Біля кожного сміттєвого контейнера поставити контейнер із збору ламп і батарейок. Компанії "Санком", чи компаніям, які займаються утилізацією, за кошти міського буджету збирати і переробляти ці шкідливі відходи. Треба лише трохи владної волі і менше тріскотні. Та і коштує це значно дешевше, ніж "відмивається" коштів у комунальному господарстві.
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту