+380673870816 +380673870816

У Рівному волонтерська акція "Живі торги" ледь не перетворилася на кримінальну справу

Під час так званого благодійного аукціону організаторам вдалося заробити понад тридцять дві тисячі гривень, усі кошти активісти обіцяли спрямувати на допомогу онкохворим діткам обласної лікарні. Обіцяне виконали аж через дев’ять місяців, закупивши медпрепаратів на 24 тисячі. Куди поділось ще сім тисяч та чи можна таку благочинність назвати шахрайством нині з’ясовує міліція.  

Купити когось або продати себе - такими були умови благодійної акції. У соцмережі рівняни "наторгували собою" 32 тисячі гривень. Точніше не собою, а своїм часом у вигляді можливості сходити з кимось на побачення заради благодійності. Організатори на зароблені від аукціону кошти обіцяли придбати обладнання у відділення онкогематології обласної дитячої лікарні. Акція закінчилась і дев’ять місяців від волонтерів не було ні слуху, ні духу. Справою зацікавилися журналісти порталу "Четверта влада"

Антоніна Торбіч, редактор агентства "Четверта влада":

- Звернулись до організаторів і вони нам повідомили, що всі кошти були витрачені за призначенням і на них ніби були закуплені ліки. Як підтвердження, надіслали нам копію акту про прийняття ліків. Ніби на 29 тисяч гривень було ліків передано в лікарню і ще на 29 тисяч гривень вони закупили постільну білизну. Як з’ясувалось, коли ми почали цікавитись цією темою, організатор торгів, Тетяна Герасименко, прийшла в лікарню і принесла ліків не на тих 28 тисяч, а лише на майже тисячу гривень вона закупила.

Справді, медикаменти від Тетяни Герасименко обласна дитяча лікарня із дев’ятимісячним запізненням, проте все ж отримала. На обіцяний апарат для визначення ланцюгової полімеразної реакції до гепатиту, коштів у волонтера не вистачило. Тому закупила ліки. Вибирала на власний розсуд, - стверджують у лікарні.

Леся Рогаль, головний бухгалтер Рівненської обласної дитячої лікарні:

- Допомога надходила двічі. Це 5 вересня і 24 вересня у вигляді медикаментів. Перший акт був на 905 гривень 30 копійок. Туди входили системи для переливання крові, а також фізрозчин. Другий акт був від 24 вересня на загальну суму 24 тисячі 519 гривень 45 копійок.

Ще 7 волонтерських тисяч гривень журналісти з порталу "Четверта влада" недорахувались. В результаті справою зацікавились в міліції. Однак кримінальної справи не порушили.

Тамара Лисенко, начальник сектору зв'язків з громадськістю УМВС України в Рівненській області:

- Взагалі, щоб довести злочин, що стосується шахрайства, треба довести злісний замисел. На сьогоднішній день відмовлено в порушенні кримінальної справи відносно Герасименко Тетяни за пунктом 2 статті 6. Тобто за відсутністю ознак складу злочину в її діяннях передбачених статею 190 Кримінального кодексу України, тобто шахрайство.

Почути коментар та роз’яснення від пані Тетяни нам, на жаль, не вдалося. Схоже, через активне зацікавлення до її персони з боку журналістів, жінка змінила номер.

Схожі статті