+380673870816 +380673870816

Рівненські лікарі б’ють на сполох. Хвороба кісток молодшає

У конференц-залі Рівненської обласної клінічної лікарні науковці та медики краю зібралися аби обговорити сучасні принципи профілактики, лікування остеопорозу та його ускладнень. 

Отримати перелом від найменшого падіння, різкого руху чи навіть кашлю для людей хворих на остеопороз легше легшого. Сьогодні це захворювання одне з найпідступніших та найпоширеніших в Україні.

Владислав Поворознюк, президент Української асоціації остеопорозу:

- Остеопороз – це мовчазна епідемія і досить часто першим дзвінком про наявність остеопорозу є остеопоретичний перелом. Пацієнт, який має перелом, до прикладу, стегнової кістки має ймовірність лише 30% повернутися до допереломного періоду життя, на жаль, 15-20% пацієнтів вмирає.

Зазвичай на остеопороз хворіють жінки похилого віку, однак останнім часом це захворювання так само часто почало зустрічатися і серед чоловіків, а також у молоді. Виною цьому – сучасний спосіб життя.

Владислав Поворознюк, президент Української асоціації остеопорозу:

- Кількість таких людей, які входять до групи ризику постійно збільшується і звичайно ми повинні робити все можливе, щоб виявити цих пацієнтів.

Запобігти розвитку недуги та не допустити переломів кісток можна завдяки ранній діагностиці захворювання, - зазначив лікар. "Золотим стандартом" дослідження є обстеження на ультразвуковому та рентгенівському денситометрах. Один із таких нещодавно з’явився і в Рівному.

Владислав Поворознюк, президент Української асоціації остеопорозу:

- Те, що у вас з’явився такий прилад - це звичайно великий плюс для охорони здоров’я, для здійснення профілактики та лікування. Для чого цей прилад? Він дає змогу моніторити ефективність лікування, наскільки ми правильно лікуємо і на скільки ми досягаємо позитивних результатів.

Чимало уваги перевагам діагностики остеопорозу завдяки сучасному обладнанню приділили і під час наукової конференції, зокрема говорили про ультразвукову денситометрію.

Схожі статті