+380673870816 +380673870816

Близько 200 іноземців щорічно звертаються в міграційну службу Рівненщини, щоб отримати громадянство України

Чим Україна приваблює іноземців настільки, що вони хочуть стати її громадянами? Близько двох сотень іммігрантів в рік звертається в управління Державної міграційної служби України в Рівненській області, аби отримати громадянство нашої держави.

Більше року чекав мешканець Грузії Іван на своє нове українське громадянство. У зв’язку із змінами в законодавстві та реформуванням міграційної служби цей процес дещо затягнувся. Попри труднощі довгоочікуваний папірець, який засвідчує громадянство пан Іван офіційно отримав. Проте проголосувати на виборах так і не зміг, адже чоловіку потрібно оформити ще й попередньо вихід з громадянства Грузії, - розповідають в міграційній службі.

Світлана Шевчук, завідувачка сектору громадянства УДМС України в Рівненській області:

- На рахунок виборів, справа в тому, що тільки 10 жовтня 2012 року було підписано указ. Сьогодні він отримав довідку про реєстрацію громадянина України і мусить для того, щоб отримати паспорт звернутись в посольство своєї держави, отримати довідку про вихід з громадянства Грузії і лише після цього отримає паспорт громадянина України.

Хоч вирішити долю України на виборах не вдалось, пан Іван не засмучується. Він щасливий від того, що нарешті має нове громадянство. Чоловік розповів, що в Україні йому жити комфортно, подобається наш менталітет - гостинність та простота.

Іван Горщаль, новий громадянин України:

- Коли я приїхав сюди, то помітив гостинність. У мене жодних проблем не було потрапити в державну установу. Ось скільки сюди приходив. І я вдячний Рівненській міграційній службі. Вчора я отримав таку звістку радісну, в яку й досі не віриться, чесно сказати.

Новоспечений українець тепер обдумує як облаштувати нове життя у своїй країні. Родину та роботу тут уже має. Аби відчути себе на 100 % "своїм" має намір вивчити українську мову.

Іван Горщаль, новий громадянин України:

- Я трошки розмовляю українською і навіть не трошки, а нормально. Я зараз вчуся. Щоб чітко й без акценту, тому що я так живу. Я за національністю вірмен, але я грузинську мову краще знаю, ніж свою рідну. Так і тут повинно бути, якщо людина живе в цій державі, то й повинна знати державну мову обов’язково.

За офіційними даними понад дві тисячі іноземців постійно проживає у Рівненській області. Аби отримати громадянство України в міграційну службу нашої області щорічно звертається близько двохсот представників інших держав. Відтак, в поточному році управління прийняло 125 рішень щодо громадянства України. Згідно Указу Президента 15 мігрантів в цьому році стали повноправними українцями.

Схожі статті