+380673870816 +380673870816

За рік 25 безхатченків Рівного отримали паспорти

У світі відзначили Міжнародний день боротьби з бідністю. В Україні за цією межею перебуває 15 відсотків населення. Такими є дані ООН. Рівень зубожіння в нашій країні скоротився за два останніх роки на три відсотки. Хоча у порівнянні з іншими європейськими державами, українці стали ще біднішими, - переконують експерти.

Без домівки, без роботи та із зіпсованим здоров’ям. Михайло Володимирович вже два роки проживає у притулку для безхатченків, або як кажуть в народі "бомжатні". Рідний брат позбавив його оселі, вигнавши із батьківського дому. У пошуках правди та справедливості чоловік вже два роки відвідує суди. Ситуація поки незмінна.

Михайло Володимирович, рівнянин:

- Суджуся з братом за хату. Мама померла, а він мене вигнав з хати. Брат забрав домову книжку, коли мама ще була жива, і не віддав. Таким чином я тут.

У свої 54 Михайла Володимировича на постійну роботу жодна установа брати не хоче. Проблеми з ногами теж даються взнаки. Чоловіка тішить лише те, що є притулок, де можна заночувати та перекусити. Проте, попри допомогу, мрії про свою справжню, теплу, рідну домівку не полишають його.

Михайло Володимирович, рівнянин:

- Про нормальне життя мрію. Ще ж не старий, 54 роки.

Тут із бідністю не борються, тут допомагають її пережити. В день цей притулок приймає понад два десятки осіб. Взиму бажаючих погрітись та перекусити, ясна річ, більшає.

Наталія Якимчук, заступник директора - завідувач відділення обліку бездомних громадян та надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла, центру з надання соцпослуг:

- Наше відділення розраховане на 30 ліжкомісць, але в період холодів ми облаштовуємо ще додаткову кімнату обігріву. Приходять абсолютно всі люди без медичного огляду, тому більших зручностей ми їм надати не можемо, але гарячий чай і ще минулого року ми давали одноразове харчування, оскільки нас відвідував обласний голова. Взимку їх набагато більше. Якщо зараз у нас у відділенні 26 людей, то взимку сягає за 60.

Саме тут безхатченки отримують медичну, психологічну допомоги, одноразове харчування, одяг, нічліг. За рік, розповідає завідуюча, відділенню вдалось влаштувати вісім людей в інтернатні установи, 25 безхатченків отримали паспорти. Що ж до проблем та потреб, то в холодну пору закладу не вистачає елементарного – одягу.

Наталія Якимчук, заступник директора - завідувач відділення обліку бездомних громадян та надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла, центру з надання соцпослуг:

- Є потреба в теплому одязі, є потреба у взутті зимовому і жіночому верхньому одязі. Йдуть холоди і цього одягу нам не вистачить, тому ми звертаємось до усіх небайдужих, будь ласка, допоможіть. Хто має можливо якусь куртку і знає, що точно не одягне, передивіться в себе в шафі і приносьте нам, тому що є люди, які точно її вдягнуть.

Психологи стверджують, що існує два види бідності: абсолютна, коли людина не здатна задовольняти основні потреби за наявні доходи та відносна, коли особа не може дозволити собі жити так, як вона вважає заведено в суспільстві. 95% українців називають себе відносно бідними, - за даними дослідження "Соціальна нерівність". Інші ж соціологи компанії "Noblet Media" підрахували, що у поточному році у 46% громадян України доходів вистачає лише на їжу та одяг. На більш якісні та дорогі речі або найнеобхіднішу побутову техніку кошти вже доводиться відкладати. Варто також зазначити, що лише на харчування зароблених грошей вистачає у 17 % опитаних, а 6% змушені заощаджувати навіть на продуктах.

Схожі статті