+380673870816 +380673870816

На Рівненщині планують повернути сільських старост

Повернути сільських старост ставлять собі за мету ініціатори проекту під назвою "Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення". 

Донести до громад розуміння того, що ніхто не буде вирішувати їхні проблеми, якщо вони самі не розпочнуть це робити, прагнуть організатори міжрегіонального проекту присвяченого відродженню сільських старост. А це представники Інституту аналізу державної та регіональної політики. За їх інформацією, сьогодні в Україні на більш ніж 45 мільйонів українців є лише 10 282 сільські ради. В наших сільрадах, де понад 27 тисяч населених пунктів, визначених жителями старост сіл просто немає. Близько 20 тисяч сільських громад живуть майже самі по собі.

Михайло Кривко, перший заступник голови Рівненської обласної ради:

- Проблема дійсно існує в цій площині. Полягає вона в тому, що в Україні за 21 рік не створена ефективна система управління в державі. В основі системи має бути місцеве самоврядування. Я переконаний, що нічого більш ефективного в державному управлінні як місцеве самоврядування не існує.

В підпорядкуванні сільрад заздалегідь знаходиться далеко не один населений пункт, тому чітко організовувати роботу у кожному з них, проводити збори мешканців та визначати разом проблемні питання - ось обов’язки старост. Нині подібний проект, який охопить Рівненську, Волинську та Житомирську області лише розпочинає свою роботу. На першому етапі громади самі мають обрати свого сільського старосту на якого вже згодом чекатиме профільне навчання.

Олег Савчук, керівник проекту:

- Після проведення зборів, у березні-травні буде проведено навчання. В народному університеті лідерів громади людям будуть дані знання, які торкаються написання проектів, основи законодавства, які стосуються розвитку самоорганізації населення, питання взаємодії з органами влади.

Також під час навчання сільських старост, фахівці будуть їм допомагати писати проекти щодо вирішення нагальних проблем їхнього населеного пункту. Найкращі з яких, за результатами конкурсу, отримають мікрогранди на їх реалізацію. Загалом, як свідчить практика сусідньої Польщі, де ще у 90-х роках була проведена реформа місцевого самоврядування, подібна модель державного управління, де місцеві громади наділені чималими повноваженнями, працює напрочуд ефективно.

Схожі статті