+380673870816 +380673870816

Схвалено 5-річну програму протидії захворюванню на туберкульоз

Верховна Рада прийняла Закон України "Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки". Розробниками закону є Міністерство охорони здоров’я України та Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань. Про це повідомила прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

У Законі визначені найбільш пріоритетні для країни цілі у подоланні туберкульозу – покращення епідемічної ситуації, зниження рівня захворюваності й смертності від туберкульозу та ко-інфекції (туберкульозу та ВІЛ), зменшення темпів поширення мультирезистентного (стійкого до препаратів) туберкульозу.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко, представляючи програму, зазначила, що її виконання дасть змогу обмежити поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу і започаткувати тенденції до скорочення їх масштабів через зниження рівня захворюваності та смертності від туберкульозу відповідно до 64 та 14 випадків на 100 тисяч населення. Саме такі цілі проголошені Декларацією тисячоліття ООН, які є складовою національної довгострокової стратегії розвитку.

Серед основних завдань програми – забезпечити повне одужання 70% хворих, яким вперше встановлено діагноз туберкульоз, зменшити кількість хворих, що лікуються повторно та які перервали курс лікування, знизити рівень смертності від ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ-інфекція на 10 відсотків шляхом забезпечення мультидисциплінарного підходу до надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію.

Фінансування Програми здійснюватиметься у межах коштів, що передбачаються у державному бюджеті, гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, інших джерел фінансування. Загальний бюджет Програми складає 1мільярд 830 мільйонів 762 тисяч гривень.

З них з державного бюджету 1 мільярд 236 мільйонів 478 тисяч гривень(67,5% від загального бюджету) та Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом 592 мільйони 283 тисячі гривень.

Схожі статті