+380673870816 +380673870816

Чи готова Рівненщина до виборів?

Чи готова Рівненщина до майбутніх парламентських виборів? На це питання намагалися дати відповідь представники Громадянської мережі "Опора". У ході прес-конференції вони розповіли про порушення виборчого законодавства, готовність дільничних виборчих комісій та багато іншого. 

Нещодавно свою роботу розпочали дільничні виборчі комісії, проте не без проблем, як зауважили опорівці. За невеликий проміжок часу їхньої роботи суд вже розглянув декілька звернень, які стосуються двійників у списках членів ДВК.

Роман Мартин, керівник прес-центру Громадянської мережі "Опора":

- Важливим рішенням, що зафіксовано у 152 і 153 округах є те, що суд відмовився відміняти постанови, якими до складу ДВК було введено двійників. Тобто під час формування списків були люди, котрі дублювалися у складах різних ДВК.

Аргументували своє рішення служителі Феміди тим, що окружні виборчі комісії не наділені повноваженнями перевіряти списки членів ДВК. Також до опорівців вже не одноразово зверталися громадяни, аби повідомити про спроби підкупу. Схема проста: виборцю наперед дають певну суму, а він голосує за "потрібного" кандидата. А перевіряти чи відпрацювала людина отримані кошти будуть через камери відеоспостереження, які встановлені на дільницях. Також в нашому краї зафіксовані випадки штучного зниження явки виборців, які працюють за тією ж системою. Виборець отримує кошти, натомість взагалі не йде голосувати, перевіряти ж його відсутність будуть знову через ті самі камери.

Анатолій Бондарчук, координатор виборчих програм Громадянської мережі "Опора" у Рівненській області:

- Ми хочемо звернутися до громадян з проханням не вірити в цю інформацію. Відеокамери не будуть спостерігати за кабінками, вони не будуть фіксувати ваше волевиявлення.

Опорівці фіксують нині чималу кількість випадків зняття кандидатів. Зокрема на Рівненщині вже три ударівця відмовилися від участі у виборах на користь двох представників від "Батьківщини" та одного самовисуванця. Повідомити ж про порушення виборчого законодавства громадяни можуть на безкоштовну "гарячу" лінію "Опори" за телефоном 0-800-505-180.

Роман Мартин, керівник прес-центру Громадянської мережі "Опора":

- Ми будемо приймати інформацію про всі порушення від громадян. Це є частиною загальноукраїнської кампанії "Захисти свій голос", в рамках якої, ми сподіваємось, населення зможе відстояти своє право обирати ту владу, яка буде представляти їх інтереси у Верховній Раді.

Також кожен небайдужий громадянин може повідомити про факти утисків права виборців на волевиявлення в інтерактивній мапі порушень за адресою map.opora.org. Представники громадянської мережі закликали людей бути пильними, відразу сповіщати про порушення, адже від самосвідомості кожного українця 28 жовтня залежатиме якою буде влада в нашій країні найближчими роками та чиї інтереси вона відстоюватиме.

Схожі статті