+380673870816 +380673870816

Експерти визначили основні шляхи подолання поєднаної інфекції ВІЛ та туберкульоз у дітей

У рамках Міжнародного симпозіуму "Досконала клінічна практика у сфері педіатричної коінфекції ВІЛ/туберкульоз", співорганізатором якого виступила Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекці/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, експерти обговорили питання поєднаної педіатричної патології та найбільш ефективні методи боротьби із захворюванням. Про це повідомила прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна представила загальноукраїнські дані щодо розвитку ко-інфекції – рівень захворюваності й смертності від недуги, та основні шляхи її подолання. Вона також наголосила на необхідності посилити співпрацю двох служб – фтизіатричної та з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу - у напрямку організації виявлення ко-інфекції, її профілактики і лікування. Одним із пріоритетів спільної роботи служб має стати вдосконалення стандартів надання допомоги та контроль за їх дотримання у подальшому.

Участь у роботі симпозіуму також взяли представники університету Браун (США), лікарі-педіатри, які спеціалізуються на ВІЛ-інфекції, дитячі фтизіатри з усіх регіонів України, науковці із Південної Африки та США, які мають власний досвід педіатричного супроводу туберкульозу, а також представники ВООЗ, UNICEF, Фонду Клінтона, Національного інституту пульмонології та Міністерства охорони здоров’я України.

Разом із тим експерти визнали: ко-інфекція завдає складнощів лікарям та пацієнтам в усьому світі, оскільки не існує простих і однозначних методів діагностування та лікування ко-інфекції. Проте загрозливих масштабів поєднання ВІЛ та ТБ набуло лише в окремих регіонах світу, в тому числі у пострадянських країнах, у країнах Південної Африки та Індії. Час від часу проблема ко-інфекції загострюється і в деяких розвинених країнах або окремих містах. Так, наприклад, за останні кілька років туберкульоз і ко-інфекція ВІЛ/туберкульоз стали серйозною проблемою у Лондоні.

Під час лікування ко-інфекції українські лікарі і пацієнти стикаються із низкою проблем, адже питання поєднаної патології ВІЛ/ТБ у дітей суперечливі, недостатньо вивчені та висвітлені у науковій літературі. У першу чергу досить складним є діагностування ТБ у дітей загалом, і у ВІЛ-позитивних дітей зокрема. Надмірна централізація фтизіатричної служби в Україні призвела до недостатньої поінформованості лікарів загальної практики з питань семіотики та діагностики ТБ, і тим самим ускладнила проведення діагностики ТБ у ВІЛ-інфікованих дітей.

Однак, за умов впровадження в українську систему охорони здоров’я рекомендацій міжнародних фахівців, Україна має всі шанси не лише вирішити проблему ко-інфекції, але й побороти епідемію туберкульозу загалом.

Схожі статті