+380673870816 +380673870816

У Рівному триває вивчення аспектів пограниччя між українцями та поляками

Вивчення аспектів пограниччя між українцями та поляками триває у Рівному. Добросусідські стосунки між двома країнами підтримує та постійно розвиває Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука, влаштовуючи міжнародні науково-практичні конференції на злободенні теми. 

Міжнародна науково-практична конференція на тему: "Регіональні аспекти інноваційної освітньої діяльності. Науково-методичні проблеми навчання історії 
України ХХ сторіччя: між поляками та українцями – різні аспекти пограниччя" є плановою та проходила у рамках тісної співпраці між двома країнами. Цього дня науковці Польщі та України продовжили розробляти спільні наукові програми щодо більш чіткого розуміння історичних і сусідніх аспектів двох країн. Як і раніше, основною метою Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука є належна підготовка студентів до входження в європейський простір. Відтак, завдяки таким заходам науковці відкривають нові шляхи задля вдосконалення цього процесу. 

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ:

- Ми з паном Консулом обговорили питання розробки спільних питань із вивчення польської мови. Щоб польська мова не стала лише мовним аспектом вивчення мови, а й в об’ємі вивчення культури, вивчення літератури, вивчення історії, музики. Сьогоднішня конференція – це обговорення проблем, які стоять перед нами в цьому плані.

Виконуючий обов’язки Генерального Консула Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савицький аспектами польсько-українського пограниччя займається вже понад тридцять пять років. Тому сміливо окреслив найважливіші проблеми у цьому процесі.

Кшиштоф Савицький, в.о. Генерального Консула РП в Луцьку:

- Найважливіша проблема – це те, що ми замало розмовляємо один з одним. Що замало молодь знає про свою історію, про історію сусідів і взагалі про феномен пограниччя як частину світу, де живуть різні нації, етноси, різні конфесії.

Під час конференції рівненські науковці виступали з доповідями на історичну, літературну та мовну тематики. Окрім того, була проведена дидактична гра "Вибори до Сейму другої Речі Посполитої в 1923 році". Подібні конференції, як запевнили усі її учасники, сприяють не лише зміцненню стосунків між Польщею та Україною, а й дозволяють поділитися конкретними поглядами на вирішення принципових питань майбутнього Європи.

Схожі статті