+380673870816 +380673870816

У день 70-річчя УПА в Рівному відкрили погруддя Ніла Хасевича та презентували виставку картин

14 жовтня українці відзначали відразу два свята – Покрови Пресвятої Богородиці та сімдесяту річницю створення УПА. 

Незважаючи на пік передвиборчої кампанії, 14 жовтня у річницю створення УПА чимало рівнян незалежно від своїх політичних поглядів об’єдналися навколо вшанування пам’яті воїнів-повстанців. Із самого ранку перші особи міста та області поклали квіти до пам’ятників загиблим за Україну та Уласу Самчуку. А на центральній площі міста представники Товариства пошуку жертв війни та політичних репресій громадської організації "Пам’ять" в тогочасній формі українських повстанців демонстрували рівнянам військовий раритет 40-50-х років.

Володимир Кукурудза, представник Рівненської громадської організації "Пам’ять":

- Рівненська область - це край, де утворилася УПА і ми собі ставимо за мету відродити у молоді інтерес до історії і її вивчення. Ми хочемо показати, що не обов’язково бути фаховим істориком. В нас, в клубі, є люди різних професій. Але ми приділяємо час, аби вивчати свою історію, цікавимося нею і головне - пропагуємо її.

Також на майдані Незалежності перехожим були представлені усі роботи рівненської художниці, авторки виставки "12 історій про УПА". За словами ініціатора проекту Галини Кульчинської, приємно, що серед місцевої молоді ця акція набула чималої популярності.

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:

- Чому більше тисячі молодих рівнян і не лише рівнян, що сидять в соцмережах, долучилися до цієї акції. На загал до 600 написано оповідань, есе, віршів і сонетів молодими людьми. Тими, які пропустили це через своє серце. Це багато чого варто.

В рамках святкування сімдесятої річниці УПА на вулиці Директорії з ініціативи представника депутатського корпусу Рівненської міської ради було встановлено погруддя активного громадського та політичного діяча, відомого художника, члена Організації Українських Націоналістів і Української Головної Визвольної Ради Ніла Хасевича.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Сьогодні досить неординарна подія. Попри те, що пам’ятник невеликий і недорогий. Але по-перше, це пам’ятник нашому земляку, воїну УПА, митцю. А по-друге, сама історія пам’ятника доволі цікава. Він був створений за кошти місцевого вищого навчального закладу, який вже припинив своє існування і він опинився за огорожею у непристойному місці. Тому депутати міської ради вирішили його викопати. Ми заплатили за нього 70 тисяч гривень.

Окрім вшанування пам’яті загиблих українських повстанців, в цей день не забули і про живих воїнів УПА. Ветерани зібралися в залі камерної та органної музики, де окрім урочистого концерту, представники влади нагородили їх пам’ятними відзнаками.

Дарія Лещак в свій час за повстанську діяльність поплатилася 15-річним ув’язненням в таборах. Хоча цей період життя жінці боляче згадувати, її тішить те, що сучасна молодь є патріотичною та не забуває історію визвольної боротьби свого народу.

Дарія Лещак, ветеран УПА:

- Я рада, що в нас є така молодь. Саме молодь побудує ту державу і вона буде в нас. Адже ми на це заслужили. Ми молодості не бачили. Мене забрали в 17 років і дали мені 15 років. Я 15 років відсиділа.

Також, за словами жінки, її часто запрошують на різні зустрічі зі школярами, де дітлахи буквально засипають її питаннями про визвольну боротьбу. Це, в свою чергу свідчить, що рівняни шанують свою історію, героїв УПА, які боролися та віддали життя за Україну.

Схожі статті