+380673870816 +380673870816

Науковці запевнили, що рівненські студенти повинні детально вивчати "Цивільний захист"

Згідно із спільним наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, МНС та Держгірпромнагляду дисципліна "Цивільний захист" повинна обов’язково викладатися у всіх спеціалістів та магістрів вищих навчальних закладів. Чи стануть в нагоді студентам такі знання та чи достатньо Рівненщина забезпечена методичним матеріалом для впровадження такого курсу? Саме такі питання обговорили під час засідання науково-практичного семінару представники ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. 

54 години на 1 семестр – саме стільки часу передбачено на вивчення такої дисципліни як "Цивільний захист". Нова навчальна програма цього курсу докорінно відрізняється від застарілої повоєнної радянської та відповідає потребам сучасного світу. Предмет для студентів надзвичайно важливий, переконують представники штабу цивільного захисту в РДГУ.

Валерій Байло, начальник штабу цивільного захисту РДГУ:

-Після вивчення курсу цивільного захисту він є в майбутньому керівник об’єкта господарської діяльності і він має знати, які документи розробляються на об’єктах господарської діяльності, порядок захисту від впливу негативних факторів, порядок доповіді у вищі інстанції при виникненні надзвичайних ситуацій. Все це має знати керівник.

Виміряти вміст радіонуклідів у продуктах харчування, питній воді, надати екстренну допомогу населенню при виникненні надзвичайної ситуації, або ж уникнути ризиків її створення – це все як практично, так і теоретично освоюють студенти. Матеріально-технічної бази для цього достатньо, - розповідають викладачі. Бракує лише приладів для практичного засвоєння матеріалу.

Андрій Юсенко, завідувач кафедри загальнотехнічних дисциплін, технологій та цивільної безпеки РДГУ:

- Ми хотіли б, щоб була більш тісна співпраця з територіальними відділеннями МНС. Вони мають такі засоби й ми студентів водимо в навчально-методичний центр Рівненської області. Там є кабінети, але ці прилади дуже дорогі сучасні і практично виш немає таких фінансових можливостей в повній мірі закупити їх.

Для кращого сприйняття матеріалу, нова навчальна програма передбачає й відповідного облаштування аудиторій. В РДГУ такий кабінет вже є.

Сергій Вовчук, начальник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області:

- Ви бачили який прекрасний кабінет було зроблено силами працівників закладу. І в нас в області вже декілька таких кабінетів і ми намагаємось, щоб як у вищих навчальних закладах, так і загальних шкільних були такі кабінети, тому що цим питанням на даний час приділяється досить серйозна увага.

Науковці констатують, що небезпеки природного, техногенного, соціального чи політичного характеру у сучасному непередбачуваному суспільстві можуть чекати людину на кожному кроці. То ж дуже важливо, щоб молоде покоління знало як поводити себе у надзвичайних ситуаціях та як їм, при можливості, запобігти.

Схожі статті