+380673870816 +380673870816

Голова Рівненської ОДА перевірив, чи готовий Острозький район до опалювального сезону

Незабаром на Рівненщині розпочнеться опалювальний сезон. Готовність до якого освітніх закладів вирішив перевірити очільник краю Василь Берташ. 

Задля перевірки готовності до опалювального сезону освітніх закладів краю, голова Рівненської облдержадміністрації відвідав Острозький район. Він завітав до Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Тут, наразі, навчаються 146 курсантів. Забезпечують нормальну температуру у навчальних та житлових приміщеннях під час холодів у двох міні-котельнях сім котлів. Ще минулоріч у закладі почали встановлювати електрокотли, адже в порівнянні з газовими, вони заощадливіші.

Дем’ян Поліщук, начальник Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою:

- Електроенергія, особливо в пільговий період, набагато дешевша. Нам дуже вигідно використовувати електроенергію з 23:00 до 6:00. Тобто, майже третю частину доби ми використовуємо електрокотли і в результаті маємо економію 20 відсотків тих коштів, що ми мали б виділити на газ.

Оглянувши котельню Острозького ліцею-інтернату, де навчаються курсанти, очільник Рівненщини Василь Берташ вирушив до села Хорів. Тут у загальноосвітній школі навчаються 207 учнів одразу з двох сіл. Окрім цього, шкільна котельня обігріває ще й дитячий садочок, що компактно розташувався поряд. Тому питанню підтримки нормальної температури у навчальних приміщеннях, керівництво закладу приділяє чималу увагу. Нині тепло у батареях забезпечує котел, який працює на щепі. Також у котельні стоїть і газовий котел, який наразі є резервним. За словами директора школи, перехід на альтернативні види палива для обігріву, дозволяють зекономити чималу суму коштів. Тим паче, що виправдовують себе такі установки вже за рік роботи.

Ігор Антонюк, директор ЗОШ I-III ступеня с. Хорів:

- Десь в місяць нам на газ потрібно приблизно 30-35 тисяч гривень, коли на опалення цими котлами ми витрачаємо в разів 5-7 менше. Ми раніше вже робили підрахунки, то тих коштів, що ми мали сплачувати за опалення газом два місяці, нам вистачило опалювати цілий рік котельнею на дровах.

До Хорівської школи разом з Василем Берташем завітав і голова Острозької районної державної адміністрації Василь Дума. За словами чиновника, цьогоріч вони проводять масштабну роботу щодо переходу на альтернативні види палива. Яскравим прикладом такого якісного та економного опалення є саме Хорівська школа.

Василь Дума, голова Острозької РДА:

- Ми практично консервуємо газові котельні. В нас сьогодні із 37 шкіл 17 працюють на альтернативному виді палива і надалі ми цю роботу будемо продовжувати. До прикладу, ця школа. Раніше тут на опалення газом ми витрачали 140 тисяч, то тепер враховуючи ті об’єми дров, що необхідні для опалення, то це 19 тисяч.

Нині у краї налічується 475 шкільних котелень. Із них 218 працюють на газу, 170 - на твердому паливі, також функціонує 43 електрокотельні. Перевіркою деяких з них в освітніх закладах Острозького району Василь Берташ залишився задоволений.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Практично котельні готові до опалювального сезону, декотрі вже й працюють, адже обігрівають садочки. На мою думку, опалювальний сезон 2012-2013 років пройде без форс-мажорів. Я цікавився, якщо один котел зламається, то який є резерв? То дійсно є підготовлені резервні котли.

Нині на Рівненщині активно працюють над енергозбереженням у навчальних закладах. Таким чином у ста трьох котельнях старі котли замінили на енергоекономні. В результаті чого, лише за минулий опалювальний сезон вдалося заощадити півтора мільйона гривень.

Схожі статті