+380673870816 +380673870816

На Рівненщині готують стратегію ранньої діагностики онкопатологій

Таке доручення медики отримали від голови облдержадміністрації Василя Берташа, адже виявлення злоякісних новоутворень на ранніх стадіях полегшує курс лікування та дозволяє врятувати людські життя. Натомість через пізню діагностику кожен третій онкохворий помирає впродовж року. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Відтак, лікарі первинних ланок (ФАПів, амбулаторій) мають звернути особливу увагу на профогляди, аби вчасно скеровувати пацієнтів до спеціалістів. Водночас у райони мусять виїжджати фахівці з обласного центру, акцентував Василь Берташ, оскільки кожен другий онкохворий Рівненщини – сільський житель.

Торік онкологи виїжджали в районах 14 разів, цьогоріч вже сім, констатують медики. Очільник області дав завдання зробити таку практику системною. Зокрема, обрахувати, в скільки обійдуться виїзди висококваліфікованих бригад у райони та підготувати відповідну обласну програму вже на наступну сесію облради. Затвердження такої стратегії, на переконання Василя Берташа, дозволить не лише наблизити онкологічну службу до селян, а й вчасно скеровувати їх в новостворений центр променевої терапії.

Адже з його відкриттям онкопатології на Рівненщині лікують за світовими стандартами – прицільним опроміненням пухлини, що зменшує час перебування пацієнта в стаціонарі та пришвидшує його видужання. Курс терапії на лінійному прискорювачі вже пройшли 400 пацієнтів, розповів начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Віталій Бойко.

Довідково: на Рівненщині рівень онкозахворюваності нижчий, аніж в цілому в Україні. Втім число хворих з кожним роком зростає. Так, в області проживає майже 19 тисяч осіб, у яких діагностували злоякісне новоутворення. За останні 5 років медики щорічно ставлять страшний діагноз майже трьом тисячам краян. Більшає онкохворих і серед дітей.

Схожі статті