+380673870816 +380673870816

Металеве серце "забилося" у центрі Рівного

У Рівному "забилося" металеве серце України. Точніше сорок одне. Скульптуру, яку спільними зусиллями виготовили майстри з 19 міст України та художник по металу із Голландії під час Всеукраїнського фестивалю ковальського мистецтва, представили її автори та міська влада на чолі з Володимиром Хомком.

Три місяці. Саме за цей термін зробили та скомпонували ковальську скульптуру, яка від сьогоднішнього дня прикрашатиме Рівне. Під час проведення урочистостей з нагоди Дня міста у центральному парку проходив Всеукраїнський фестиваль ковальського мистецтва "Металеве серце України", де майстри з 12 областей виготовляли серця, які стали деталями головної композиції. Результатом праці більш ніж сорока ковалів стало сорок одне серце. Та найважче було, запевняє художник по металу Роман Велігурський, поєднати усі деталі докупи.

Роман Велігурський, художник по металу:

- Ковалі зробили багато маленьких деталей. Їх треба було організувати в одну якусь композицію, щоб вона сприймалася гармонійним цілісним об’єктом і це надзвичайно складно, адже всі серця різні за формою, настроєм, декором. 

Деякі серця, які виготовлені художниками по металу на фестивалі, не прикрашають пам’ятник. Побачити їх рівняни зможуть, коли відкриється музей металевих скульптур. Вхід до нього буде вільним, - запевняє організатор фестивалю Ніна Крока. Скульптура ж Рівненського серця, яка повністю виготовлена із заліза та встановлена у центрі міста, стане справжньою окрасою обласного центру, - впевнений Володимир Хомко.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ми відкрили таку ковальську композицію, яку ми обіцяли відкрити ще на День міста, яка буде лише початком серій таких композицій в Рівному. Ми домовились з паном Велігурським, у нього є надзвичайно шикарні речі. Недорогі. Щоб кожного року у місті з’явились дві-три такі композиції не політичного характеру. Я нічого не маю проти пам’ятників дійсно політичного характеру і вони будуть з’являтись і надалі. Але як і в інших містах Європи, повинні з'являтися пам’ятники, які просто мають викликати посмішку або просто стимулюють появу хорошого настрою.

Це не єдина ковальська робота, яка прикрашатиме наше місто. За словами Володимира Хомка, при формуванні бюджету на наступний рік, сто п’ятдесят тисяч гривень планують виділити на розробку і встановлення подібних пам’ятників у нашому місті. Крім того, і надалі майстри фестивалю "Металеве серце України" даруватимуть Рівному свої роботи.

Ніна Крока, ініціатор Всеукраїнського фестивалю ковальського мистецтва "Металеве серце України":

- Ми думаємо, на наступний рік на День міста також створити скульптуру, зараз вона іде у нас в розробці. Ми хочемо щось зробити із квітів, тому що наше місто ще не бачило металевих гарних квітів, хочемо зробити квіткову тематику.

Всеукраїнський фестиваль ковальського мистецтва "Металеве серце України" наступного року стане міжнародним. До Рівного завітають майстри не лише з різних міст України, а й з Польщі, Чехії, Голландії та країн СНД. Вже в наступному році Рівне славитиметься ще й різнобарв’ям металевих квітів.

Схожі статті