+380673870816 +380673870816

Рівнянам варто остерігатися грибів

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей роблять висновки щодо цього лише на основі свого гіркого досвіду. 

Основні причини отруєнь: вживання отруйних грибів; неправильне приготування; вживання старих або зіпсованих їстівних грибів; вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть у білих грибів і підберезників є небезпечні двійники). Про це повідомив заступник начальника ДПРЧ-2 ТУ МНС України у Рівненській області.

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, пронос, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Слід купувати гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо потрібно уникати стихійних ринків. Збирайте і купуйте тільки ті гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.

Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип’ятіть гриби у воді 7-10 хв., після чого відвар злийте. Лише тоді їх можна варити або смажити. Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, що використовують для соління: грузді, вовнянки, тощо, котрі містять молочний сік, – тим самим ви позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку. У жодному разі не пригощайте грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.

Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм.
Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) настають через 1-4 год. після вживання грибів, залежно від виду грибів, кількості вживаних грибів, віку та стану здоров’я потерпілого.

При отруєнні забороняється вживати будь-які ліки та їжу, алкогольні напої, молоко – це може прискорити всмоктування токсинів у кишечнику. Займатися будь-якими іншими видами самолікування. Найкраще викликати швидку медичну допомогу. А до її прибуття необхідно негайно промити шлунок, випивши 5-6 склянок кип’яченої води, або розчину марганцівки, прийняти активоване вугілля (4-5 таблеток). Запам’ятайте: отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню.

Схожі статті