+380673870816 +380673870816

Рівненська Міжцерковна Рада стурбована антисемітськими проявами у Рівному

Минулого тижня у Рівному біля приміщення благодійного центру "Хесед" був побитий директор центру і голова міської єврейської громади Геннадій Фраєрман. Стурбовані даною подією представники Рівненської Міжцерковної Ради скликали прес-конференцію, аби привернути увагу громадськості та влади до випадків антисемітизму, які останнім часом почастішали в місті.

Минулої п'ятниці до голови Рівненської єврейської громади, директора центру "Хесед" Геннадія Фраєрмана підійшло кілька молодиків, які повідомили, що шукають євреїв. На що той відповів: "Я єврей". Після цих слів невідомі почали бити пана Геннадія, вигукуючи нецензурну та образливу лексику в його адресу. Також цій ситуації передувала резонансна історія наруги над меморіальними знаками на місці масового розстрілу євреїв в урочищі Сосонки. Тоді зловмисниками виявилися три рівнянина, які перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, пошкодили 18 ліхтарів та тротуарну мармурову плитку на території урочища, зобразивши на плитах меморіального знаку свастику. Крім того, у липні стався напад на равина, який ввечері повертався додому.

Геннадій Фраєрман, голова Рівненської єврейської громади, директор центру "Хесед":

- Коли ми йому подзвонили і запитали чи у нього щось забрали, то він сказав, що все на місці. Але у заяві виявилося, що ніби взяли гаманець. Зрозуміло, що із цієї події зробили звичайне хуліганство. Кого тільки у рівному не б’ють і у кого тільки не забирають гаманці? Це міг бути хто завгодно, навіть равин.

Геннадій Фраєрман бачить у всіх цих випадках системний характер. Він стверджує, що це вже третій прояв антисемітських настроїв у Рівному за останні півроку. Лідер єврейської общини тільки не розуміє, чому правоохоронні органи кваліфікують усі ці випадки як хуліганство.

Геннадій Фраєрман, голова Рівненської єврейської громади, директор центру "Хесед":


- Міліція знову кваліфікує це як хуліганство. Я їм кажу, що невже ви не бачите систему. За три з половиною місяці три випадки. Сосонки, равин і я.

За фактом побиття правоохоронні органи вже порушили кримінальну справу.

Юлія Кривульська, помічник начальника Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області із взаємодії з громадськістю та ЗМІ:

- Дана справа була направлена в прокуратуру міста Рівного, процесуальне рішення погоджено. У разі проведення досудового слідства за даною кримінальною справою, якщо будуть встановлені свідки чи очевидці даних подій і які будуть вказувати на те, що в діях невстановлених осіб вбачалися ознаки злочину передбачені статею 161 ККУ, то буде вирішуватися питання про перекваліфікацію статті. Ця стаття належить до підзвітності прокуратури. 

Представники Рівненської Міжцерковної Ради вирішили написати спільне звернення до громади міста, міської влади та представників правоохоронних органів. Адже представників конфесій дуже турбує той факт, що подібні випадки агресії щодо представників єврейської національності почастішали.

Сергій Лучанін, священик УПЦ КП:

- Це не що інше як прояв зла в сучасних умовах світу. Не можна проявом ворожнечі і зла доводити своє ставлення до тієї чи іншої віри.

Нині правоохоронними органами вживаються заходи щодо встановлення осіб нападників. Як одна із версій, перевіряється можливість вчинення злочину з мотивів образи почуттів громадян у зв’язку з національною приналежністю. Органами прокуратури області хід розслідування кримінальної справи взято на контроль. Однак, за словами Геннадія Фраєрмана, відчувати себе в безпеці у Рівному він не може.

Схожі статті