+380673870816 +380673870816

Рівненська Міжцерковна Рада стурбована антисемітськими проявами у Рівному

З проханням до представників правоохоронних органів провести об’єктивне розслідування випадку побиття директора центру "Хесед" і голови Рівненської єврейської громади Геннадія Фраєрмана, звернулись представники Рівненської Міжцерковної Ради та представник Духовної Ради України в Рівненській області Сергій Мусевич під час прес-конференції для рівненських журналістів.

Присутні на прес-конференції священик УПЦ КП Сергій Лучанін та єпископ ХВЄ Петро Корнійчук, які входять до РМР засудили прояви антисемітизму у Рівному, які останнім часом мали місце в регіоні та закликали рівнян бути носіями миру та злагоди у суспільстві.

Як розповів журналістам секретар Рівненської Міжцерковної Ради Олег Абатуров, Рівненська Міжцерковна Рада, окрім звернення до правоохоронців, має намір звернутись і до освітян та керівництва регіону з проханням провести профілактичні заходи, аби попередити прояви антисемітизму зокрема, та ксенофобії загалом серед молоді.

Присутній на прес-конференції Геннадій Фраєрман бачить у всіх цих випадках системний характер. Керівник єврейської громади нагадав журналістам, що це вже третій прояв антисемітських настроїв у Рівному за останні півроку. Передувала цьому резонансна історія наруги над меморіальними знаками на місці масового розстрілу євреїв в урочищі Сосонки. Тоді зловмисниками виявилися 21-річний, 18-річний та 17-річний рівняни, які, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, пошкодили 18 ліхтарів та тротуарну мармурову плитку на території урочища, зобразивши на плитах меморіального знаку свастику.

Наступним був випадок нападу на равина. І третій - побиття директора центру "Хесед" і голови Рівненської єврейської громади Геннадія Фраєрмана. За цим фактом міліція порушила кримінальну справу. Осіб, підозрюваних у побитті, правоохоронці поки не встановили. Постанова про порушення кримінальної справи перебуває в прокуратурі міста.

Натомість, пана Геннадія обурює той факт, що у всіх випадках правоохоронці порушують кримінальні справи за фактами хуліганства. Лідер громади вважає, що ці справи варто розглядати як систему та дивується чому жодного разу не порушена кримінальна справа за статтею 161 Кримінального кодексу, пункт 1, а саме "порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань. Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями….."

Окрім того, потерпілий пов'язує цей інцидент із початком 20 вересня судового розслідування в урочищі Сосонки. Геннадій Фраєрман у цій справі виступає свідком.


Схожі статті