+380673870816 +380673870816

У Рівному "помолодшали" інфаркти

24 вересня Всесвітній день боротьби із захворюваннями серця. Саме серцево-судинні хвороби протягом багатьох років лідирують серед причин смертності населення. В Україні ця цифра становить близько 60%. Та особливу тривогу медиків викликає "помолодшання" інфарктів. Якщо раніше вважалося, що це хвороба 50-літніх, то тепер все частіше інфаркти міокарда реєструються у тих, кому 30-35, а іноді і у людей 20-25 років. 

Шкідливі звички, надмірна вага, малорухливий спосіб життя, психофізичне перевантаження – все це негативно впливає на роботу нашого серця. І в результаті може викликати інфаркт міокарда. Тут у більшу зону ризику потрапляють чоловіки.

Алла Матвійчук, завідуюча відділенням кардіології №3 Рівненської ЦМЛ:

- Схильність до інфаркту передається спадково. Тобто якщо у батьків вже був інфаркт або інсульт, то цим пацієнтам, особливо чоловікам, необхідно більш уважно слідкувати за своїм здоров’ям. Не курити, вживати якомога менше тваринних жирів, не вживати алкоголь і слідкувати за своїм холестерином.

Лікарі радять таким пацієнтам після сорока років дуже уважно слідкувати за своїм серцем і регулярно перевірятися у лікаря. Окрім інфарктів, які все частіше трапляються у молоді, ще однією розповсюдженою загрозою для людського життя є аритмія. Страждають від неї чоловіки і жінки різного віку.

Алла Матвійчук, завідуюча відділенням кардіології №3 Рівненської ЦМЛ:

- Дуже часто ніхто не звертає на це серйозної уваги. В кого не буває слабкості, чи запаморочення, чи нерівного серцебиття? В кожного це є. Коли вони приходять до нас, ми робимо стандартне обстеження в яке входить кардіограма, моніторування ЕКГ і тоді ми можемо виявити аритмію, про яку ніхто навіть не здогадувався.

Коли ж людина відчуває певні раптові збої у роботі серця, то повернути пульс до норми можна і нескладними вправами.

Алла Матвійчук, завідуюча відділенням кардіології №3 Рівненської ЦМЛ:

- Якщо пацієнт відчуває напади серцебиття, тобто в один момент серце починає швидше битися і при цьому немає відчуття, що людина зараз втратить свідомість, то перша допомога, яку пацієнт може сам собі надати - це вдихнути з натуженням. Тобто зробити вдих, напружитись і затримати повітря, потім так само напружившись видихнути.

Проте, якщо випадки збоїв серцебиття стали вже постійними, необхідно все ж відмовитись від самолікування. Адже в цьому разі людина просто знімає симптоми не лікуючи причину хвороби, що з часом може призвести, як свідчить статистика, до невтішних наслідків.

Схожі статті