+380673870816 +380673870816

Рівняни викидають люмінесцентні лампочки у звичайні смітники

Економна поки світить, але небезпечна коли згасне. У Рівному знову говорили про те, що робити з люмінесцентними лампочками, які своє вже відпрацювали. 

В кожній із компактних люмінесцентних ламп міститься до 4 мг парів ртуті, тому викидати їх у звичайний смітник категорично заборонено. Відтак, останнім часом не лише в Рівному, а й і у всіх українських містах гостро стоїть питання щодо утилізації енергозберігаючих ламп. Аби вирішити цю проблему, громадські активісти нашого міста спільно з компетентними органами уже вкотре збираються за круглим столом. Сьогодні вони прийняли рішення подати відповідне звернення до депутатів Верховної Ради України про те, аби вартість утилізації ртутних лампочок включили у ціну самих ламп.

Святослав Євтушенко, директор ТзОВ "Санком-Рівне":

- Дуже просто, лампочки завозяться або виготовляються. Відповідно людина іде купувати цю лампочку і в цю вартість уже закладена утилізація. Задача держави забезпечити такий механізм і відповідно хто купує лампочку, той і повинен сплачувати за її утилізацію.

У Європі такий механізм успішно працює уже давно, - зазначив Святослав Євтушенко. Там біля кожного супермаркету встановлені спеціальні контейнери, у які люди безперешкодно можуть викинути ртутовмісні лампи. В українців такої можливості поки що немає. Нині у Рівному працює лише одне підприємство, яке займається збором небезпечних відходів.

Іван Ковальчук, директор ТОВ "Еко-Хелп":

- Нам здають всі підприємства Рівненської області, деякі підприємства з інших областей, хто ближче до нас. Набираємо до одного контейнера. Це приблизно 6-7 тисяч і відправляємо їх через залізницю на переробний завод Донецької області.

Однак, звертаються до них лише підприємці. Пересічні ж рівняни продовжують і надалі викидати люмінесцентні лампочки у звичайний смітник або зберігати їх у себе вдома. Іван Ковальчук додає, що нині його організація готова брати на себе усі витрати та безплатно приймати на утилізацію від громадян близько двох тисяч одиниць небезпечних відходів. І все лише заради того, аби зберегти екологію краю.

Схожі статті