+380673870816 +380673870816

У Рівному пройшов круглий стіл присвячений співпраці "Рівнегазу" з ОСББ

Хто відповідатиме за ремонт та технічне обслуговування газових мереж в багатоквартирних будинках, які відмовились від обслуговування ЖЕКів? Мешканці, голова ОСББ чи все ж газовики? Питання відповідальності, взаєморозуміння та проблеми співпраці обговорили під час круглого столу, що організувала громадянська мережа "Опора". 

Ще з весни громадянська мережа "Опора" моніторить співпрацю ОСББ з комунальними монополістами водо- , тепло- , електропостачання та іншими. Цього разу на круглий стіл завітали представники ПАТ "Рівнегаз" та голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Джерелом проблем та клопотів стало питання обов’язків та відповідальності за ремонт газових приладів та мереж безпосередньо в будинках. Формально, згідно із заключним договором на технічне обслуговування, ситуацію повинні тримати під контролем голови ОСББ, проте такі повноваження їм, схоже, не під силу, тому й на договір погоджуються не всі.

Оксана Кирильчук, голова ОСББ "Відродження":

- Яким чином ОСББ може утримувати газову мережу, робити якісь там поточні чи капітальні ремонти і оплачувати? За який кошт? У нас у внесках на утримання будинку не передбачено таких коштів.

У тарифі ж на газ закладені послуги із утримання мережі та технічного обслуговування, себто огляд, але аж ніяк не ремонту внутрішньобудинкової газової мережі, - розповів головний інженер ПАТ "Рівнегаз". Тож відповідальність із себе газовики знімають.

Олександр Ганжа, головний інженер ПАТ "Рівнегаз":

- Одним із дієвим та суттєвим є правила безпеки системи газопостачання України, тут чітко вказано за що несе власник житлового будинку відповідальність. На етапі створення ОСББ ці обов’язки покладаються на голову ОСББ, на громаду. Тут чітко записано, що власник повинен відповідати за стан газових мереж.

Ще одна проблема виникає з обслуговуванням та обстеженням димових вентиляційних каналів. Цим займаються кілька організацій у Рівному згідно дозволу Держгірпромнагляду. Проте мешканці будинків скаржаться, що ці установи часто відмовляють у послугах, або ж виконують їх неналежно. Газовики у свою чергу дають поради куди звертатися при виникненні таких казусів.

Олександр Ганжа, головний інженер ПАТ "Рівнегаз":

- По області в нас близько 15-17 таких організацій, які мають право виконувати такі роботи, але зазвичай вони кажуть, що якщо треба чистити або ремонтувати, то в нас немає "пішняка". Якщо у вас є такі випадки і вони трапляються, тоді із зверненням звертайтесь в Держгірпромнагляд.

Відповідальності за ремонт газової мережі у будинках на себе брати ніхто не хоче. Газовики запевняють - це не передбачено в угоді та тарифі, у працівників ОСББ коштів та компетенції на таку діяльність бракує. Тож якщо раніше цими та іншими обслуговуваннями займалися комунальні господарства, то нині мешканець багатоквартирного будинку може зіштовхнутися із побутовою проблемою сам на сам.

Схожі статті