На Рівненщині триває посилена боротьба із браконьєрами

Спіймай мене, якщо зможеш. На Рівненщині триває посилена боротьба із браконьєрами. Лісівники у розпачі, мовляв сьогодні порушники полювання оснащені потужною технікою та зброєю. Нерідко жертвами браконьєрів стають не тільки дикі звірі, а й люди. 

Василь Курята добрий десяток років працює мисливствознавцем. Пригадує як одного разу натрапив на браконьєра. При спробі затримати порушника, який хотів вполювати зайця без дозволу, отримав постріл в ногу. Вину браконьєра тоді в суді так і не довели. Лісівник продовжує шукати правди уже у Верховному Суді.

І хоча кількість порушень полювання, - розповіли лісівники, таки знизилася за останні роки фактично у 5 разів, але браконьєри стали працювати на "професійному рівні".

Здебільшого браконьєри, - розповіли лісівники, небідні люди, адже в своєму арсеналі мають недешеві засоби для пошуку та відстрілу диких тварин. Найчастіше вони полюють на Поліссі – Володимирецький, Зарічненський, Рокитнівський та Дубровицькі райони. Як правило по двоє чи троє чоловік. Що підштовхує мисливців-порушників протидіяти закону, лісівники зрозуміти не можуть. Переконують, що сьогодні отримати спеціальну дозвільну картку – доступне задоволення.

Скажімо на полювання зайця нині варто викласти в межах 50 гривень. Значно більші штрафи передбачені законодавством за незаконне відстрілювання диких тварин. Якщо винну порушника таки доведуть в суді, то за кабана йому доведеться сплатити 10 тисяч, а за лося 20 тисяч гривень. Щоправда за останні роки, - розказують лісівники, змусити браконьєрів заплатити ці гроші чи навіть стягнути у судовому порядку фактично не можливо. У більшості випадків усі процеси вони виграють.

Переглядів: 1488
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту