+380673870816 +380673870816

Рівне єдине в Україні місто, де активно впроваджують механізми публічно-приватного партнерства

Рівне – поки що єдине в Україні місто, де нині активно впроваджуються механізми публічно-приватного партнерства. Практичним прикладом цьому є будівництво сміттєперобного заводу із залученням іноземних інвестицій. Чи зможуть подібні ініціативи врятувати таку нині занепадаючу житлово-комунальну сферу в країні - обговорили під час круглого столу міська влада Рівного, представники інформаційного агентства "Україна комунальна", експерти у сфері публічно-приватного партнерства. 

В Україні потрібно створювати сприятливе середовище для розвитку публічно-приватного партнерства в комунальній сфері, - зійшлись на думці учасники круглого столу. ЖКГ нині по вуха погрузли в боргах і підприємствам дедалі важче виконувати свої прямі обов’язки, - констатували представники інформаційного агентства "Україна комунальна". Рівне ж є чудовим прикладом міста в якому почало розвиватись публічно-приватне партнерство, - вважають експерти. Доказом цьому є будівництво сміттєперобного заводу, аналогів якому досі немає в Україні.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ми мали фору в місті Рівному, тому в нас об’єктивно умови кращі. В нас є цементний завод, якому треба сміття. Поєднавши двох партнерів ми змогли реалізувати цей проект. Він вже майже готовий. І найближчим часом запрацює.

Коли завод запрацює, на сміттєзвалищі розміщуватимуть лише 5-6 відсотків сміття, решту сортуватимуть та перероблятимуть у пальне. Проте, іноземні інвестори, що так чи інакше пов’язані з комунальною сферою, часто висловлюють недовіру та насторогу у простих людей, адже де є гарантії, що тарифи за ці послуги не підскочать до захмарних вершин.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Це питання, яке хвилює всіх. Ми коли підписували угоду, написали наступне, що вони зобов’язуються довести собівартість, яка б не перевищувала середньо-зважувальну собівартість, яка є в містах, що оточують Рівне. Тому 15 % - це та межа, де вони можуть "погратись". Не більше. Це підписано в угоді.

З принципами роботи сміттєпереробного заводу нашу знімальну групу познайомив представник німецьких інвесторів Конрад Мюллер. Лише ось це модернізоване сортувальне обладнання – барабанне сито коштує близько мільйона гривень. Ясна річ, ні держава, ні тим паче місто, таких витрат собі дозволити не можуть.

Конрад Мюллер, генеральний директор ТОВ "УКРЕКО-ІНДАСТРІ":

- Це барабанне сито. Воно відділяє все мілке: маленькі шматки металу, скла, пісок. Воно все звідси падає, а велика фракція потім ввійде на конвеєр сортувальної машини.

Аби полегшити роботу заводу, рівняни, починаючи з наступного року, викидатимуть непотріб у два види смітників. Одні будуть призначені для так званої мокрої фракції. Переважно це залишки їжі. Інші - для твердих відходів, - розповів директор підприємства "Санком-Рівне" Святослав Євтушенко.

Святослав Євтушенко, директор ТзОВ "Санком-Рівне":

- Це будуть спеціальні смітники коричневого кольору, передбачені для компостування. Тобто залишки їжі вкидаються туди. Поки машина приїде, то це все діло заберуть. Вже починається початковий період бродіння, найкраще в тому ділі те, що запаха немає.

Залучення приватного інвестора до комунальної справи - це один із методів подолання проблем та занепаду житлово-комунальної галузі, - переконані як міська влада, так і фахівці у сфері публічно-приватного партнерства. Констатують, єдине, що залишається – це створити сприятливе середовище для інвесторів, а також переконати простих людей, що такі ініціативи вигідні та перспективні в майбутньому.

Схожі статті