+380673870816 +380673870816

Вакцинація, "жовта" зона та будівництво мостів: головне на брифінгу за 6 травня в Рівненській ОДА

Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та головний санітарний лікар області Роман Сафонов відповіли на запитання щодо захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, перебігу процесу вакцинації проти COVID-19, інші актуальні питання життєдіяльності Рівненщини.

Модерувала брифінг прессекретарка голови ОДА Зоряна Жильчук. Повідомляє пресслужба РОДА.

 

  • Рівненська область з четверга, 6 травня, покинула «помаранчеву» карантинну зону. Незважаючи на зменшення кількості хворих, епідситуація залишається складною. «Жовта» зона у порівнянні з «помаранчевою» не передбачає послаблення карантинних заходів. Її встановлення свідчить про стабілізацію епідситуації. Залишаємося на сторожі, зважаючи на велику кількість контактів громадян під час свят.
  • Епідемічний процес є тривалим у часі. Тому рекомендовано здійснювати імунопрофілактику шляхом вакцинації. Коронавірус має певну специфіку - він інтенсивно мутує. Це може провокувати новий сплеск захворюваності, в т.ч. на тих територіях, де люди вже масово перехворіли. У зв’язку із цим вакцинуватися необхідно.
  • На Рівненщині вже провакциновано понад 22 тисячі людей. В області щеплюють 3-ма вакцинами: AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer. На сьогодні найбільше провакциновано осіб таких категорій: медичні працівники – понад 6000; соціальні працівники – 1500; військовослужбовці, співробітники Нацполіції, МВС, ДСНС – більше 3000; особи віком від 80 до 60 років – майже 7000; учителі та інші працівники сфери освіти – понад 1500; маломобільне населення та особи, які їх доглядають; люди в інтернатних закладах – майже 1000.
  • Записатися на щеплення можна зараєструвавшись в додатку «Дія» або за посиланням https://forms.gle/vENTrnmURcc3ssAx5.
  • Вакцинація - це наразі єдиний механізм у боротьбі з пандемією. Лише так ми зможемо досягти рівня колективного імунітету. Щеплення дорівнює життя.
  • Статистичні дані захворюваності на COVID-19 у період Великодніх свят пов’язані зі зменшенням звернень громадян за допомогою в лікувально-профілактичні заклади. Оскільки закономірністю епідпроцесу є збільшення контактів між людьми, що відбулося під час святкування Великодня, можливе збільшення рівня захворюваності на COVID-19.
  • Борщівник Сосновського – отруйна і небезпечна рослина. Під дією ультрафіолетового (сонячного) проміння сік рослини стає токсичним. Навіть одноразовий контакт з борщівником призводить до опіків І-ІІІ ступенів. Згідно із законодавством України знищення борщівника є обов’язком місцевих органів влади. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби, несуть адміністративну відповідальність. Способи боротьби з борщівником – скошування та викопування коренів, на великих ділянках – хімічна обробка території. В області прийнято три програми боротьби з небезпечною рослиною – у Шпанівській, Великоомелянській та Корнинській територіальних громадах. У Шпанівській ТГ зачищатимуть від бур’яну майже 6 га земель, Великоомелянській ТГ – 1 га, а Корнинській ТГ - 1,5 га. Звертаємося до решти територіальних громад із закликом звернути увагу на цю проблему та прийняти місцеві програми боротьби із борщівником Сосновського.
  • На Рівненщині є 2 мости, які перебувають в аварійному стані. Це міст у селах Радів–Кораблище (Дубенський район), капітальний ремонт якого заплановано в цьому році у рамках «Великого будівництва» та міст у с.Ремчиці (Сарненський район), який заплановано також реконструювати цьогоріч. Наразі рух транспорту цими мостами дозволено. Стан мостів та контроль за проведенням ремонтних робіт щороку інспектується департаментом з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА. Загалом в області є 254 мости, загальна їх протяжність становить близько 4 173 погонних метри.
  • Цьогоріч до програми Президента «Велике будівництво» на Рівненщині включено 3 дошкільні навчальні заклади. Це дитячий садок у Рівному на вул. Коновальця, в смт Мізоч та с.Горбаків Рівненського району. На їх будівництво  спрямують кошти з державного і місцевого бюджетів у розмірі 102 млн грн.

 

Схожі статті