+380673870816 +380673870816

Понад 12 мільйонів гривень заборгували рівняни водоканалу

Прийшли, описали, забрали. Втратити майно через борги – реально, запевняють у Рівненському водоканалі. На початку осені підприємство разом з Державною виконавчою службою організували рейди до осель несумлінних платників податків. Платою за старі борги може стати власне майно. 

Понад 12 мільйонів гривень заборгували рівняни водоканалу. Близько двох з половиною сотень мешканців міста мають борги в сумі від 5 до 10 тисяч гривень. Із злісними неплатниками водоканал бореться різними методами: починаючи від нагадувань – дзвінки, зустрічі, попередження і навіть більш радикальними – вето на виїзд за кордон, відключення водопостачання та водовідведення, опис майна. В останньому вони залучились підтримкою Державної виконавчої служби. Чітких критеріїв відбору боржників, які підлягають під опис майна немає, - розповіли у водоканалі.

Андрій Карауш, директор РОВКП ВКГ "Рівеоблводоканал":

- Коли споживач не сплачує суму заборгованості протягом півроку, то ми починаємо процедуру повідомлення і намагаємось подати до суду, щоб стягнути заборгованості. Як правило по квартирах - це там, де багато прописаних. Тому саме такі проблемні категорії споживачів ми відстежуємо і звертаємось до судової системи, до виконавчої служби.

В мікрорайоні Північному, зокрема на вулиці Олеко Дундича, проживає кілька несумлінних платників за послуги Н2О. Туди наша знімальна група навідується разом з працівниками виконавчої служби та водоканалу. Зустрічає тиша.

Алла Панчук, державний виконавець:

- Залишаємо повістку боржникові, в нього заборгованість 1 тисяча 232 гривні.

Сусіди ж на такі рейди реагують схвально. Щоправда ті, які заборгованості за своїми плечима не мають.

Богдан, мешканець будинку:

- За все треба платити. Я плачу по лічильнику.

Обхід несумлінних платників працівники водоканалу та виконавчої служби здійснюватимуть щодня. Під час такого візиту, після оприлюднення рішення суду, боржник матиме невеликий вибір: або сплатити борг, або позбутися власного майна на суму заборгованості. Не лякайтесь, повернути своє "дорогоцінне" назад можна, - запевнили у виконавчій службі. Максимальний термін – сім днів, проте фахівці радять не зволікати.

Павло Якобчук, заступник начальника відділу державної виконавчої служби міського управління юстиції:

- Я би радив протягом 5 днів боржникам погасити заборгованість, оскільки потім ідуть витрати за проведення експертизи, ідуть витрати торгуючої організації за проведення торгів.

У відділі державної виконавчої служби перебуває близько 50 документів на загальну суму заборгованості понад 150 тисяч гривень, тож на кожного із злісних боржників чекатиме візит. Аби уникнути таких не завжди приємних зустрічей представники водоканалу вкотре просять рівнян бути сумлінними та добросовісними платниками. Вчасно оплачувати рахунки за послуги водопостачання та водовідведення.

Схожі статті