+380673870816 +380673870816

У Рівному шукають вихід куди викидати та як утилізувати ртутовмісні лампи

Куди викидати та як утилізувати небезпечні відходи до яких відносяться ртутовмісні лампочки та батарейки, нині вже втретє обговорили члени діалогової групи в рамках проекту "Впровадження системи утилізації ртутовмістних ламп у Рівному". 

Для багатьох держав в тому числі і України проблема утилізації небезпечних відходів стоїть дуже гостро. Хоча на законодавчому рівні даний механізм давно прописаний, проте на практиці він не працює. Адже для того, аби утилізувати небезпечні відходи їх спочатку необхідно відсортувати від звичайного сміття. Робити ж це повинні самі громадяни. Ось тут і постає вже соціальна проблема. Аби її вирішити, окрім просвітницької роботи, члени засідання запропонували і доплачувати людям за здачу люмінесцентних ламп.

Святосвав Євтушенко, директор ТзОВ "Санком-Рівне":

- В сміттєвих баках коли ми привозимо їх на полігон пляшок практично немає. Тобто скла немає, його вибирають раніше. І можна для тог,о щоб не завозились ртутні лампочки на полігон платити за їх прийом. Тобто людина, ви розумієте про яку категорію населення я говорю, вибирає з баків лампочки і за їх здачу отримає кошти. Але ця ідея дещо смішна, адже в будь-якому випадку за їх утилізацію необхідно платити гроші.

Наразі ж члени діалогової групи вирішили, що підприємства, які відповідають за вивіз сміття, мають укласти договори з фірмами, що мають ліцензії на утилізацію небезпечних відходів. Далі це питання буде винесене на засідання міськвиконкому.

Сергій Штурхецький, модератор діалогової групи:

- Невдовзі в Рівному може з’явитися спеціальний автомобіль, який в певний час буде об’їжджати мікрорайони міста. В певний час можна буде підійти туди і здати енергозберігаючі лампочки. Тим самим ми збережемо довкілля та своє здоров’я.

За словами членів діалогової групи, інше не менш важливе питання - це свідомість самих людей. Чи захочуть вони в певний час та в певне місце приносити лампочки та батарейки? Тут потрібно розгорнути потужну просвітницьку роботу. Адже навіть одна маленька батарейка забруднює 400 літрів води або 20 квадратних метрів грунту.

Схожі статті