+380673870816 +380673870816

У Рівному презентували новий каталог - промоції сфери культури громад Рівненщини (+ФОТО)

 

Проєкт реалізувало Рівненське регіональне відділення Асоціації міст України, який стартував ще на початку червня цього року.  У рамках проекту працівники сфери культури відвідали успішні громади та обмінялись досвідом.  А вже під час фінального Форуму менеджерів культури – учасники презентували свої власні культурні інституції громад, а також побачили новий каталог, у якому розповідають про культурні родзинки своїх громад.

Керівниця проєкту Тетяна Грещук розповіла – «Із поставленим на старті проекту завданням – впоралися. Менеджери культури з 25 ОТГ отримали нові знання та визначили родзинки кожної з громад.  Вже сьогодні за напрацьованими контактами та потребами – учасники підписали меморандум про співпрацю у сфері культури. Учасники навчилися  популяризувати культурні надбання своїх громад, і власне про них вони розповіли у новому каталозі -  «Креативні маршрути успіхів громадами Рівненщини» -  зауважила Тетяна Грещук.

Начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк каже, -  завдяки такому навчанню розвиток культури та мистецтва буде збалансованим. Адже кожен працівник сфери культури отримав необхідні знання.

На Форумі учасники представили роботи окремих митців історії яких увійшли до Креативного каталогу.  

Учасниця проекту Олеся Шикало із гордістю розповідає про нові досягнення. Адже навчання такого роду різноманітні та дають можливість висловити цікаві ідеї на загал, а також перейняти досвід у сусідів.

Учасниці з Острога представили свої оригінальні цифрові новації у сфері культури, так учасники Форуму поринули в подорож Острогом одягнувши  спеціальні VR-окуляри.

Ірина Громик, представниця Клеванської громади сказала наступне – «Результатом п'ятимісячного проєкту "Креативні маршрути успіхів громадами Рівненщини" стало видання однойменного каталогу. Випуск каталогу сприяє додатковій промоції громад, зокрема і нашої – Клеванської,  та поінформує про культурне життя сусідніх громад Рівненщини. На сторінках даного каталогу представлені три основні родзинки, якими пишається Клеванська об'єднана територіальна громада. А саме Народний аматорський хор духовної пісні на чолі з керівником Марією Євгенівною Адамчук; Народний аматорський ансамбль "Експромт" на чолі з керівником Степаном Степановичем Ткачем; фестиваль "Етнополе" започаткований в 2016 році та присвячений святкуванню Дня» - розповіла Ірина Громик. Після цього вона представила відео презентацію про подорож Клеванською громадою та представила свою письменницьку роботу «Недоптаха».

Алла Грабар з Тараканівської громади, що на Дубенщині під час свого виступу розповіла – «Коли розпочався проєкт і нам після першої зустрічі дали завдання, я сама для себе відкрила багатьох нових митців у своїй громаді. Ми налагодили комунікацію з ними, а вже за деякий час майстрині почали самі до мене звертатися. Тому в рамках цього навчання я стала ще більш професійною, адже відкрила нові творчі імена для жителів нашої Тараканівської громади» - зазначила Алла Грабар.

Під час реалізації проекту «Креативні маршрути успіхів громадами Рівненщини» менеджери культури визначали найцікавіші локації кожної громади, аби внести їх у каталог. У виданні зібрано понад 60 історій про митців, творчі колективи та культурно - мистецькі надбання -  розповіла  менеджерка проєкту Анна Кульган.

Окрім цього, по закінченню проекту всі учасники отримали сертифікати та підписали Меморандум про співпрацю. Модератор Форуму Руслана Стасюк наголосила – «Меморандум засвідчує, що усі підписанти співпрацюють на однакових засадах, водночас меморандум відкритий до підписання й для інших громад, які матимуть таке бажання.  У ньому зазначено, що усі готові до рівноцінної співпраці у сфері культури.»

PR-менеджерка проєкту Олена Семенович зазначила - «Наші учасники проєкту творчі, креативні. Ми раді, що змогли їх відволікти від буденної роботи у своїх громадах. Разом ми відвідали – Рівне, Радивилів, Демидівку та Гощу. Вони побачили -  як сьогодні функціонують різні типи культурних інституцій у сусідніх громадах. За п’ять місяців реалізації проєкту – ми вивчили чого сьогодні потребують менеджери культури малих громад. Це нові знання у сфері проєктного менеджементу, це власний саморозвиток та PR-технології, кроссекторальна співпраця та розвиток креативних індустрій, особливо у малих громадах. Ми впевнені що увесь цей шлях, та нові знання наші учасники використають з користю, та невдовзі покажуть нові неочікувані результати у галузі культури, а їх громади - звучатимуть гордо. Ми завжди готові їм допомагати та підтримувати»  - розповіла Олена Семенович.

Повідомляє Рівненське РВ АМУ в рамках проєкту  «Креативні маршрути успіхів громадами Рівненщини» за підтримки УКФ

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

 

Схожі статті