Штрафи за порушення карантину: як працює система покарань в Україні і за кордоном

Штрафи за порушення карантину: як працює система покарань в Україні і за кордоном

 

 

Відповідно до ухваленого закону за порушення правил карантину та рішень органів місцевої влади звичайних громадян будуть штрафувати на 17-34 тисячі гривень (за поточним курсом – 641-1,3 тисячі доларів), а чиновників – на 34-170 тисяч гривень (1,3-6,4 тисяч доларів).

 

 

 

Також передбачена відповідальність за порушення санітарно-гігієнічних вимог, які спричинили поширення коронавірусу: 17-54 тисяч гривень штрафу, арешт до 6 місяців або позбавлення волі до трьох років. Якщо дії призвели до летальних випадків – позбавлення волі на 5-8 років.

Найсуворіше покарання за порушення правил карантину – у Китаї: позбавлення волі від 10 років до довічного або смертна кара.

В Італії, де коронавірус поширюється величезними темпами, теж запровадили серйозні штрафи: переміщення територією країни без поважної причини – 206 євро, порушення карантину інфікованою особою – до 21 року в'язниці, неправдиві дані щодо причин переміщення поза карантинною зоною – від одного до шести років в'язниці .

Тільки штрафи за порушення карантину передбачені в Чехії, Польщі, Словаччини й Тайвані. В Узбекистані за порушення можна потрапити до в'язниці на термін до 8 років. В Аргентині за умисні дії, які призвели до поширення вірусу, загрожує від 3 до 15 років позбавлення волі, за необережні дії – штраф 5-100 тисяч доларів, за порушення правил карантину – від пів року до 2 років в'язниці.

Переглядів: 593
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту