Кому з рівнян збільшать пенсії у 2020 році

Кому з рівнян збільшать пенсії у 2020 році

У законі “Про Державний бюджет України на 2020 рік” передбачено зростання мінімальної заробітної плати у 2020 році до рівня 4723 грн. У зв’язку з цим, з 1 січня 2020 року буде перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж не менше 30 років для жінок та 35 років для чоловіків.

Як наслідок, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної вище категорії осіб в розмірі 40 відсотків нової величини мінімальної заробітної плати, з 1 січня 2020 року збільшиться до 1889,20 грн. Перерахунок пенсій здійснюватиметься автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.

Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Пенсіонерам, які досягнуть 65-річного віку в 2020 році, такі перерахунки проводитимуться з дня досягнення відповідного віку за наявністю у них необхідного страхового стажу. Виплата січневих пенсій буде відбуватись згідно встановленого графіку з 4 по 25 січня 2020 року, повідомили в ПФУ.


Також президент України анонсував нову стратегію підвищення пенсій за віком. За його словами, для цього з державного бюджету наступного року виділять 13 мільйонів гривень. У першу чергу підвищення торкнеться літніх людей, яким більше 80 років. Для них передбачені доплати до вже існуючих пенсій на рівні від 400 до 1100 гривень.

Усіх пенсіонерів поділять на вікові групи. Найвідчутніше підвищення отримає найвища вікова категорія.

Переглядів: 359
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту