+380673870816 +380673870816

Рівняни відсвяткували День міста ярмарком, виставками та яскравим салютом

Після Дня незалежності масові святкування у Рівному не припинилися. День міста відзначили рівняни минулої неділі. В рамках святкувань до обласного центру завітали іноземні делегації з Любліна, Гданську, Сєвєродонецьку та інших міст-побратимів Рівного.  

Ірина Мороз, журналіст:

- Рівняни святкують День міста. Різноманітні ярмарки, досить неординарні виставки, всеукраїнський ковальський фестиваль, виступи відомих гуртів та яскравий салют. Ось неповний перелік того, що чекало гостей та мешканців міста.

Розпочалися урочистості з покладання квітів до пам’ятника Марії Несвицької, яка майже чотири десятиліття володіла нашим містом і вважається першим очільником обласного центру. Саме за її правління Рівне отримало "Магдебурзьке право" та зазнало економічного розквіту. То ж в День міста княжну Несвицьку традиційно вшанували квітами.

Продовжилося святкування в залі камерної та органної музики. Там нагородили кращих з кращих рівнян – переможців Х загальноміського Рейтингу популярності "Гордість міста". Відзнаки отримали впливові громадські діячі та підприємці, спортсмени, митці, освітяни, медики та інші. Зокрема в номінації "Кращий ЗМІ" визнано телеканал "Сфера-ТВ", а "Кращим журналістом" стала Валентина Сенько, автор та ведуча дитячого проекту "Небесна колискова". Відзначили також і корінних рівнян, подружню пару Куліїв, яка в наступному році святкуватиме шістдесяту річницю спільного життя. Старожили розповіли, що ні на мить не жалкували, що своє життя прожили саме в Рівному.

Ганна та Володимир Кулії, старожили Рівного:

- Я дуже рада тому, що я дочка політв’язня, яку колись вивозили в 50-х роках, що зараз я повернулась в наше квітуче місто.

Серед переможців і приватний вищий навчальний заклад МЕГУ імені Степана Дем’янчука. Для ректора така відзнака стала хоч і заслуженою, проте й несподіваною.

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ:

- Величезний колектив МЕГУ від початку існування робив все для того, щоб бути гідним своєї назви. І це визнання в місті не лише ректора, а й всього колективу МЕГУ. Я цим пишаюся.

Підкувати навіть блоху було під силу нашим ковалям. Всеукраїнський фестиваль "Металеве серце" об’єднав 80 майстрів з усієї України та навіть з-за кордону. Разом вони виготовили незвичайну сталеву скульптуру, в якій, як розповіли, вмістили усю свою любов та прихильність до Рівного. Не лише фотографуватись, а й освічуватися в коханні біля металевого серця незабаром зможуть всі рівняни. "Серце" встановлять в центральній частині міста, поблизу магазину "Обнова".

Роман Велігурський, скульптор по металу:

- Ось сходи - вони багатофункціональні, тут люди можуть посидіти, обійнятись, далі йде колона зрізана, стилізована, а на колоні дерево і центральне, що є – це серце, серце від Рівного.

Від металу до живих істот. В аеропорту на День міста рівнян вражала Всеукраїнська виставка собак "Бурштиновий кубок-2012". 86 порід та 360 чотирилапих учасників. Від найбільших і до найменших.

У сімейства Кашубів вдома цілий розплідник собак. Знімальну групу познайомили лише з декількома – Іоаном Златаустом, Єсаулом внуком Отамана, найменшою Імперією та найвідомішим – Банганом. Він завоював усі собачі титули на виставках України та не лише. А ще є справжнім джентльменом.

Ігор Кашуба, учасник всеукраїнської виставки собак:

- Здобув з малечку "Чорну перлину" у 2010 році, юний чемпіон України, чемпіон Білорусі, Грант Чемпіон України і Супер-Гранд Чемпіон України.

Окрім наймасивніших джентльменів вражали також костюми домашніх улюбленців - від українських народних і до світських. З міськими та обласними чиновниками собаки поводилися досить привітно. Навіть лапу давали.

Продовжилося свято парадом рівнян. Участь у якому взяли громадські організації, підприємства, творчі колективи міста. Перерахувати та навіть передивитись на усіх було складно. Заключною частиною параду стали танці від "майдансерів", які запалили публіку. Адреналіну також додали польські та рівненські байкери.

Святковим дійством були вражені не лише рівняни, а й гості міста, зокрема польська делегація.

Павел Адамович, президент м. Гданськ:

- Я вперше у вашому місті. Мене переповнюють враження, адже дуже багато людей прийшло на святкування Дня міста. Не знаю як вам це вдалось, але погода сьогодні винятково фантастична. І друге моє враження про Рівне - це надзвичайно привабливе інвестиційне місто, сюди дійсно варто вкладати гроші.

Кшиштоф Жук, президент м. Люблін:

- В Рівному я вдруге. Мене вражають ті зміни, які тут відбулися. Ми дуже шануємо українську культуру і потребуємо її, відтак нещодавно видали польський переклад "Кобзаря" Тараса Шевченка. То ж хотіли б запросити вас до співпраці, в першу чергу культурної, адже ви наші партнери.

Загалом святкування місту обійшлося не надто дорого, - розповів міський голова Володимир Хомко. Найдорожчим виявився феєрверк та й той за спонсорські кошти. Святом пан Володимир залишився задоволений.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Для мене була несподівана ця хода. Я не думав, що буде стільки людей. Дуже приємно, що приїхали з Гданську жінки-байкерші і мені дуже хотілося б, щоб люди, які приїхали на святкування, поїхали з хорошим настроєм додому. Для мене це особливо важливо.

Так званим найсолодшим десертом у плеяді святкувань став виступ гурту "Піккардійська Терція". Львів’яни своїм професійним співом просто зачарували рівненську публіку.

Закінчився концерт теплими вітаннями очільників міста, області, а також іноземної делегації. Гучний та видовищний салют з’явився в небі близько десятої вечора. Він і поставив блискучу крапку в яскравому святкуванні Дня міста.

Схожі статті