+380673870816 +380673870816

Жителі Рівненщини все частіше попадають під вплив шахраїв

Пограбувати пенсіонера, налякати матір та позбавити усіх заощаджень одиноку жінку. Від шахраїв може постраждати кожен, а особливо у зону ризику потрапляють незахищені верстви населення. 

На Рівненщині останнім часом збільшилася кількість випадків шахрайства. Телефонні злодії, представившись працівниками міліції, вимагають гроші за вирішення проблеми з дітьми, які нібито стали винуватцями дорожньо-транспортної пригоди; жінки, які просто на вулиці молитвами вирішують усі ваші проблеми та турботи; зрештою соціальні працівники, які завжди готові допомогти в обмін на усі ваші заощадження. В останньому випадку найбільше вражає бездушність шахраїв, котрі позбавляють одиноких, стареньких останньої копійки.

Так, досить поширеним явищем є запрошення працівників соціальних служб для надання допомоги по господарству, для медичної підтримки та просто для вирішення побутових проблем. Інколи замість такої очікуваної уваги старенькі позбавляються останніх кревних та душевного спокою.

Саме такий випадок з 88-річною бабусею сколихнув місто нещодавно. Дві аферистки, представившись працівницями Червоного Хреста, проникли у житло старенької та поки одна активно вирішувала побутові проблеми, інша поцупила з-під подушки пенсіонерки вісім з половиною тисяч гривень.

Володимир Соколенко, голова Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України:

- Я хочу сказати, що останнім часом не тільки у нашій області зафіксовано багато випадків коли такі злочинці, непорядні люди під видом працівників Червоного Хреста і соціальних служб, користуючись тим, що це довірливі люди, вони приходять. Наші медсестри попередили всіх наших підопічних про те, щоб вони знали коли медсестра приходить.

Звичайно ж робота Червоного Хреста є необхідною, оскільки від їх діяльності залежить життя багатьох людей і шахраї не можуть стати приводом для відмови від такої допомоги.

Володимир Соколенко, голова Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України:

- Дана програма - патронажна служба 1 з 16 програм, які виконує обласна організація "Червоний Хрест". Кожна патронажна сестра має свою дільницю, має своїх підопічних, в середньому на одну сестру приходиться від 70 до 90 одиноких людей похилого віку. В середньому щоденно кожна патронажна медсестра обслуговує за призначенням лікаря 7 - 9 чоловік. Крім того, ми протягом останніх 10 років тісно співпрацюємо з центром зайнятості. Якщо патронажна медична сестра надає медичну допомогу, то ці люди займаються соціально-побутовою допомогою, ми їх закріпляємо до людей, які прикуті до ліжка, або до тих, які не мають родичів.

Та все ж, коли приходить незнайома людина потрібно насамперед зрозуміти, що до вас потрапив саме волонтер, а не злочинець. Хоча у Червоному Хресті запевнили, що старенькі своїх волонтерів знають в обличчя.

Володимир Соколенко, голова Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України:

- Всі ті люди, яких ми обслуговуємо, вони усі добре знають наших патронажних сестер. У нас плинності кадрів фактично немає. У них є посвідчення, але ж якщо вона вже встати не може, то ключ десь у сусідів, медсестра знає де ключ взяти. Працівники соціальної служби, ми повідомляємо, що прийде працівник, ми знайомимо, адже ці працівники соціальних служб – плинні кадри.

Отож, перед тим як впустити працівника до свого помешкання, дієвим методом перевірки стане телефонний дзвінок у волонтерську організацію та прохання підтвердити факт, що перед дверима вашої квартири має з’явитися саме волонтер. Щодо посвідчення чи уніформи, то їх сьогодні дуже легко підробити.

Схожі статті