+380673870816 +380673870816

На Рівненщині вирішували питання утилізації люмінесцентних ламп

Смертельне штучне світило. На Рівненщині вирішували питання утилізації небезпечних відходів. Безневинне приладдя - люмінесцентні лампи, якими користуються у побуті, можуть завдати шкоди не лише здоров`ю, а й в подальшому стати причиною справжньої екологічної катастрофи. 

Поблизу села Шубків, що в Рівненському районі, у складському приміщені зберігається більше 200 тисяч відпрацьованих люмінесцентних ламп. Це реальна загроза для населення, - кажуть фахівці, адже використаний непотріб містить у собі смертельно небезпечну ртуть. Як врятувати обласний центр від так званої ртутної бомби, на яку можуть перетворитися відпрацьовані лампи, задумалися і місцеві управлінці. Для цього зібралися за круглим столом.

Валентина Веремко, начальник відділу екології управління економіки міста:

- На сьогоднішній день є важливим питання збору небезпечних відходів, навіть не дивлячись на те, що люмінесцентна лампочка є у кожному помешканні. Поки вона працює - це ще є освітлюваний прилад, а коли вже вона не працює - це є один із продуктів небезпечних відходів, так як містить маленьку частинку ртуті. 

У Рівному немає жодного підприємства, яке б займалося масштабною переробкою небезпечних відходів. Хто має нести відповідальність за утилізацію непридатних ламп та як цей момент прописаний у законодавстві - стало ключовою темою зустрічі.

Сергій Пінчук, експерт:

- Ми чудово розуміємо, що не опираючись на правове поле, ми не зможемо для вирішення цієї проблеми зробити нічого. Найперше завдання – класифікувати як відходи те, що є відпрацьованими лампами. Це зрозуміло, але яким видом відходів вони є? Від цього треба відштовхуватись. Як з ними поводитися? Встановити який орган державної влади відповідальний, зрештою, хто справді має займатися питаннями або регулює питання утилізації таких відходів і визначити як регулюється фінансування.

А ось у Європі подібні проблеми уже давно вирішені. Своїм баченням, досвідом та ідеями поділилися і закордонні експерти.

Конрад Мюллер, генеральний директор ТОВ "Укреко-Індастрі":

- Потрібно створити таке місце, де можна утилізувати ці лампи. Потім варто створити умови, де це все можна утилізувати. Такий досвід Західної Європи допоможе тоді, коли створять систему у якій люди фінансово участі не беруть. Якщо людям цю інформацію доступно донести, то можна починати їх після цього виховувати і привчати до цієї культури.

На підтримку столиці рівнянам розраховувати не доведеться. Відповідальність за утилізацію відходів такого типу несуть органи місцевого самоврядування.

Схожі статті