+380673870816 +380673870816

На Рівненщині завершили та підвели підсумки реалізації програми «Польська допомога»

10 грудня на базі навчально-тренувального полігону аварійно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Рівненській області відбулося підведення підсумків реалізація багаторічної програми «Польська допомога» в рамках проекту «Підтримка процесу організації українського рятувального волонтаріату з метою підвищення рівня безпеки місцевого населення у Рівненській області». Проект співфінансований Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

Перед початком підбиття підсумків усі присутні оглянули сучасне пожежно-рятувальне спорядження та обладнання, яке було отримане для потреб об’єднаних територіальних громад та рятувальної Служби області в рамках програми «Польська допомога».

Потому усі присутні мали змогу побачити спільні тактико-спеціальні тренування вогнеборців-добровольців та професійних рятувальників Головного управління ДСНС у Рівненській області. По закінченню тренувань усі гості піднялися до конференц-залу та обговорили підсумки проекту.

«Загалом у період з 2016 по 2018 роки було підготовлено 36 добровольців-вогнеборців з місцевого населення сіл Біла Криниця та Велика Омеляна Рівненського району, а також села Бугрин Гощанського району, котрі пройшли навчання з домедичної та пожежно-рятувальної підготовки у сучасних навчально-тренувальних комплексах Рівненщини та Республіки Польща. Для потреб об’єднаних територіальних громад та рятувальної Служби області в рамках програми було отримано багато сучасного аварійно-рятувального обладнання і спорядження. Зокрема у селі Бугрин Гощанського району відреставроване приміщення  пожежного депо для потреб добровольців-вогнеборців, а в селі Біла Криниця Рівненського району у грудні планується урочисто відкрити перше в західному регіоні новітнє приміщення Центру безпеки громадян. Де спільно працюватимуть рятувальники, поліцейські та медики. Таке компактне розміщення дозволить забезпечити безпеку кожного громадянина навіть у найвіддаленіших селах», - розповів очільник Служби порятунку Рівненщини Сергій Крук.

Далі до присутніх звернувся координатор  проекту, один із керівників добровільної пожежної охорони Республіки Польща генерал Марек Ковальські: - «Основною метою програми було залучення молоді Рівненщини до вивчення пожежно-рятувальної справи та залучення до добровільного пожежного руху, який активно розвивався на території області у 20-30 роках минулого століття. Можу сказати одне, що ми впоралися. Хотів би сердечно подякувати керівництву ДСНС Рівненщини за активну співпрацю, але окремо дякую волонтерам вогнеборцям за бажання вчитися та оволодівати необхідними знаннями».

Віце-консул Генконсульства Польщі в Луцьку Марек Запур відмітив, що був вражений побаченим. Одразу видно конкретну працю та ефект від неї. Рівень Міжнародної програми був на дуже високому рівні, про що свідчить приїзд з робочим візитом на Рівненщину Надзвичайного та Повноважного посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкло. Бажаю добровольцям гідно носити почесне звання вогнебореця.

Проект минув, але рівненські рятувальники не будуть зупинятися на досягнутому. Тому рухаємося далі задля ще більшого розвитку та перспективи нових Міжнародних проектів в галузі безпеки громадян.

За інформацією ГУ ДСНС України у Рівненській області.

Схожі статті