+380673870816 +380673870816

На Рівненщині хочуть зробити медицину більш «прозорою»

У 2018 році медична реформа вступила в активну фазу. Заклади первинної медичної допомоги отримали новий юридичний статус – комунальних некомерційних підприємств (КНП).

Повідомили у прес-службі ГО "Центр Сівітас".

Разом із фінансово-господарською автономією, медичні заклади також отримали відповідальність за розпорядження коштами і майном. Тому зростає ймовірність корупційних ризиків у їхній роботі.

Проект «Підвищення прозорості роботи комунальних некомерційних підприємств первинної медичної допомоги Рівненщини» покликаний допомогти цим закладам підвищити рівень прозорості та підзвітності. Здійснюватиме діяльність за проектом ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» у межах Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

За словами  Василя Височанського – регіонального координатора з підтримки реформи охорони здоров’я у Рівненській та Волинській областях Програми «U-LEAD з Європою» усі заклади первинної медико-санітарної допомоги Рівненщини сьогодні є автономізованими та розпочали роботу як комунальні некомерційні підприємства. Прикметним є те, що Національна служба здоров’я України 26 листопада оголосила третю хвилю укладення договорів із закладами первинної медичної допомоги за програмою державних гарантій медобслуговування. В попередні дві хвилі такою можливістю скористалися 33 заклади “первинки”: 27 заклади міст, районів та ОТГ, 2 приватні медичні заклади, які надають первинну допомогу та 4 фізичні особи-підприємці.

 

Схожі статті