+380673870816 +380673870816

На Рівненщині інваліди Великої Вітчизняної війни отримали автомобілі

Інваліди Великої Вітчизняної війни, котрі відзначили 85-90 років, сьогодні отримали від держави новенькі автівки «SENS». Чекали вони на них не один рік, тому автомобілі вручалися з правом передачі керування члену родини. 

Дев’ять новеньких автівок "SENS" сьогодні отримали інваліди війни від Головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської ОДА. Проте через поважний вік ветеранів та проблеми зі здоров’ям, керувати автомобілями скоріш за все будуть їхні родичі.

Роману Гусаруку 92 роки. У воєнні часи він брав участь у бойових діях у складі 22 стрілецького полку 620 дивізії. Отримав чималу кількість поранень, а також "Орден Великої Вітчизняної війни", "Орден Слави", "Орден за мужність" та декілька ювілейних медалей. Сьогодні, ставши власником автівки, чоловік не міг стримати сліз. Самому їздити, певна річ, старенькому не під силу. За керманича буде його онук, який зможе відвезти дідуся до його сестри, яка мешкає в Німеччині.

Олег Королюк, онук інваліда війни Романа Гусарука:

- До родичів з’їздити, до сестри мого діда. В нас раніше не було можливості поїхати і вони дуже давно не бачилися. Адже дідуся в маршрутці вже не завезеш. А так, все буде значно простіше.

А от трошки молодша за Романа Гусарука фронтовичка Клементина Коновалова залюбки детально розповіла про буремні військові часи і свої поранення. Проте скільки років чекала на автівку їй пригадати важко.

Клементина Коновалова, інвалід війни:

- Вже такі роки, що дуже багато забуваю. Раніше більше пам’ятала, ніж зараз. Я краще пам’ятаю як нас оточили, як в бою була, де переходили Пінські болота. Ось таке більше згадується.

Минулоріч інвалідам та ветеранам вручили 33 автомобіля. Приблизна вартість таких "SENSів" 65 тисяч гривень. Ці витрати повністю взяла на себе держава, але не для всіх.

Ольга Підкидач, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської ОДА:

- Інвалідам Великої Вітчизняної війни автомобілі видавалися абсолютно безкоштовно. А інваліди загального захворювання доплачують 30% від загальної вартості.

Зовсім інше питання, чи фінансово спроможні інваліди, так званого, загального захворювання платити такі гроші? А тим. кому автівка дісталася безкоштовно, віднаходити кошти на її утримання. За словами пані Ольги, цю проблему намагається вирішити уряд, аби ліквідувати взагалі поняття черги на автомобілі та призначити щомісячну адресну допомогу на автотранспорт.

Схожі статті